3. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Dania - Irlandia 1-1 (0-0)

7 czerwca w Kopenhadze odbyło się starcie 3. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Danii i Irlandii. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

S. Duffy 85'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 30. minucie sędzia pokazał kartkę Conorowi Hourihane'owi z zespołu gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 65. minucie Martin Braithwaite został zastąpiony przez Kaspra Dolberga. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Irlandii doszło do zmiany. Alan Judge wszedł za Robbiego Bradego.

Po chwili trener Danii postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Lasse Schoenego. Na boisko wszedł Pierre Hoejbjerg, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tym czasie piłkarze Danii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Pierre Hoejbjerg. Asystę zanotował Jens Larsen.

W następstwie utraty bramki trener Irlandii postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Conora Hourihane'a i na pole gry wprowadził napastnika Scotta Hogana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Reprezentanci Irlandii szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Shane Duffy. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alan Judge.

W 88. minucie w reprezentacji Irlandii doszło do zmiany. Callum Robinson wszedł za Davida McGoldricka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jeffrey Hendrick
72′ Lasse Schoene
Conor Hourihane30′ 82′
Yussuf Yurary Poulsen
James McClean
Nicolai Joergensen
Glenn Whelan
65′ Martin Braithwaite Christensen
Ronan Curtis
72′  76′ Pierre Emil Hoejbjerg
Alan Judge66′
Daniel Wass
Callum O'Dowda
Jacob Bruun Larsen
Scott Hogan82′
65′ Kasper Dolberg
Sean Maguire
Robert Skov
Callum Robinson88′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Danii żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Danii w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.