3. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Czechy - Bułgaria 2-1 (1-1)

W pojedynku 3. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 7 czerwca, jedenastka Czech wygrała z Bułgarią 2-1 (1-1).

I. Isa 3'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu reprezentanci Bułgarii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie Ismail Isa dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomógł Iwelin Popow.

W 13. minucie kartkę dostał Pavel Kaderabek, piłkarz gospodarzy.

Reprezentanci Czech odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Schick.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Kristiyanowi Malinovowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka Bułgarii wyszła w zmienionym składzie, za Martina Yankova wszedł Kiril Despodov. W 49. minucie arbiter ukarał kartką Davida Pavelkę, piłkarza Czech.

Niedługo po przerwie drużyna Czech pokazała swoją wyższość. W pierwszych minutach drugiej połowy Patrik Schick ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-1. Przy zdobyciu bramki pomagał Marek Suchy.

W 64. minucie za Kristiyana Malinova wszedł Yanis Karabelyov. Chwilę później trener Czech postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Lukáša Masopusta. Na boisko wszedł Jan Kopic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie kartkę obejrzał Kristian Traychev z Bułgarii.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w reprezentacji Czech doszło do zmiany. Martin Dolezal wszedł za Patrika Schicka. Trener Bułgarii postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Todora Nedeleva i na pole gry wprowadził napastnika Tsvetelina Chunchukova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie w jedenastce Czech doszło do zmiany. Ladislav Krejczi wszedł za Jakuba Janktę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Bułgarii: Kirilowi Despodovowi i Tsvetelinowi Chunchukovowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Vasil Georgiev Bozhikov
13′ Pavel Kaderabek
Anton Nedyalkov
Filip Novak
Strahił Popow
Marek Suchy
Kristian Traychev Dimitrov74′
83′ Jakub Jankto
Iwelin Popow
Alex Král
Kristiyan Aleksandrov Malinov35′ 64′
66′ Lukáš Masopust
Todor Nedelev82′
49′ David Pavelka
Martin Yankov Minchev46′
Tomáš Souček
Georgi Zdravkov Sarmov
 19′, 50′ 78′ Patrik Schick
Viktor Viktorov Genev
66′ Jan Kopic
Georgi Iliev Rusev
83′ Ladislav Krejczi
Yanis Karabelyov64′
Michal Sadílek
Krum Stanimirov Stoyanov
78′ Martin Doležal
Galin Stefanov Ivanov
Libor Kozak
Tsvetelin Chunchukov82′ 90′
Matěj Vydra
Kiril Despodov46′ 90′

Stanislav Ivaylov Ivanov

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.