10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: San Marino - Rosja 0-5 (0-2)

W starciu 10. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, które rozegrane zostało 19 listopada, drużyna San Marino przegrała wysoko z Rosją 0-5 (0-2). Mecz na Stadio Olimpico di Serravalle w Serravalle obejrzało 1 604 widzów.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-19 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Widzów: 1604 | Arbiter: T. Arnason
N. Komlichenko 78'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka San Marino plącze się na dole tabeli zajmując 55. miejsce, za to reprezentacja Rosji zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rosji w trzeciej minucie spotkania, gdy Daler Kuziajew strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Rosji, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie pokonał bramkarza Sergiej Pietrow.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom San Marino: Davide Simonciniemu w 33. i Luce Censoniemu w 45. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka San Marino wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Gasperoniego wszedł Manuel Battistini.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aleksey Miranchuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rosji, strzelając kolejnego gola w 49. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Sergiej Pietrow.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 53. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Magomedowi Ozdojewowi i Mirkowi Palazziemu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksiej Jonow.

W 59. minucie w drużynie Rosji doszło do zmiany. Roman Zobnin wszedł za Magomeda Ozdojewa. W tej samej minucie Aleksiej Jonow został zmieniony przez Aleksandra Gołowina. A kibice San Marino nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adolfa Hirscha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marco Bernardi.

W 64. minucie Alessandro D'Addario został zmieniony przez Fabia Tomassiniego, co miało wzmocnić reprezentację San Marino. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alekseya Miranchuka na Nikolaya Komlichenkę.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rosji w 78. minucie spotkania, gdy Nikolay Komlichenko zdobył piątą bramkę. Asystę przy golu ponownie zaliczył Sergiej Pietrow.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Adolfowi Hirschowi z San Marino. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-5.

Anton Szunin
64′ Alessandro D'Addario
Maksim Belyaev
53′ Mirko Palazzi
Georgi Dzhikiya
33′ Davide Simoncini
Fiodor Kudriaszow
Fabio Vitaioli
Sergiej Pietrow  19′
Filippo Berardi
Aleksiej Jonow  56′ 59′
45′ Luca Censoni
Zelimkhan Bakaev
46′ Alex Gasperoni
Daler Kuziajew  3′
Mattia Giardi
Aleksiej Miranczuk  49′ 65′
Lorenzo Lunadei
Magomed Ozdojew53′ 59′
61′ Marco Bernardi
Artjom Dziuba
Simone Benedettini
Sosłan Dżanajew
Matteo Zavoli
. Guilherme
46′ Manuel Battistini
Ilzat Akhmetov
61′ 90′ Adolfo Josè Hirsch
Jurij Żyrkow
64′ Fabio Tomassini
Nikolay Komlichenko65′  78′

Wyjątkowa nieporadność napastników San Marino była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Reprezentacja Rosji była w posiadaniu piłki przez 81 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze San Marino obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.