10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Niemcy - Irlandia Północna 6-1 (2-1)

19 listopada na Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem odbyło się starcie 10. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Niemiec i Irlandii Płn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Niemiec 6-1. Na stadionie stawiło się 42 855 widzów.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-19 20:45 | Stadion: Deutsche Bank Park | Widzów: 42855 | Arbiter: C. Del Cerro Grande
M. Smith 7'

Drużyna Niemiec bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Reprezentacja ta zajmowała 11. miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Irlandii Płn. otworzyli wynik. W siódmej minucie Michael Smith dał prowadzenie swojej drużynie.

Reprezentacja Niemiec otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Jonas Hector.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leon Goretzka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Niemiec, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Jonasa Hectora.

W 47. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Serge Gnabry z Niemiec. Asystę przy bramce zaliczył Lukas Klostermann.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Niemiec w 60. minucie spotkania, gdy Serge Gnabry strzelił czwartego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Julian Brandt.

W 65. minucie Lukas Klostermann został zmieniony przez Niklasa Starka. W tej samej minucie w jedenastce Irlandii Płn. doszło do zmiany. Conor McLaughlin wszedł za Corry'ego Evansa. Po chwili trener Niemiec postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Leona Goretzkę. Na boisko wszedł Suat Serdar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 5-1 zdobył po raz drugi w tej samej minucie Leon Goretzka.

W 77. minucie Paddy McNair został zmieniony przez Liama Boyce'a, a za Josha Magennisa wszedł na boisko Shayne Lavery, co miało wzmocnić drużynę Irlandii Płn.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serge'a Gnabrego na Nadiema Amiriego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Julian Brandt. Bramka padła po podaniu Toniego Kroos.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-1.

Craig Cathcart
65′ Lukas Klostermann
Shane Ferguson
Jonathan Tah
Tom Flanagan
 43′, 73′ 73′ Leon Goretzka
Michael Smith  7′
 19′, 47′, 60′ 80′ Serge Gnabry
Jordan Thompson
 90′ Julian Brandt
Conor McLaughlin65′
65′ Niklas Stark
Liam Francis Peadar Donnelly
80′ Nadiem Amiri
Matty Kennedy
Sebastian Rudy
Niall McGinn
Nico Schulz
Liam Boyce77′
73′ Suat Serdar
Kyle Lafferty
Timo Werner
Shayne Lavery83′

Reprezentacja Niemiec zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.