10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Macedonia Północna - Izrael 1-0 (1-0)

19 listopada na Toše Proeski Arena w Skopje odbył się pojedynek 10. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Macedonii i Izraela. Starcie zakończyło się zwycięstwem Macedonii 1-0. Na stadionie zasiadło 5 573 widzów.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-19 20:45 | Stadion: Toše Proeski Arena | Widzów: 5573 | Arbiter: P. Valeri
Macedonia Północna
Izrael
1
0
B. Nikolov 45'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Reprezentacja Izraela zajmowała 32., natomiast jedenastka Macedonii - 33. miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Reprezentacja Izraela wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 29. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 41. minucie Eli Dasa został zastąpiony przez Orela Dganiego.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Boban Nikolov dla drużyny Macedonii. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Macedonii.

Trener Izraela postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Ilaya Elmakayesa i na pole gry wprowadził napastnika Doleva Hazizę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 60. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Eitan Tibi
72′ Darko Velkovski
Dia Saba35′ 68′
29′ Enis Bardhi
Nir Bitton
Eljif Elmas
Ilay Eliyau Elmkies59′
Tihomir Kostadinov
Dan Leon Glazer35′
 45′ 60′ Boban Nikolov
Bibras Natcho
61′ Vlatko Stojanovski
Eran Zahavi
79′ Goran Pandev
Omri Ben Harush
72′ Gjoko Zajkov
Orel Dgani41′
79′ Daniel Avramovski
Raz Shlomo
Nikola Gjorgjev
Gavriel Gilad Kanichowsky
61′ Ilija Nestorovski
Beram Kayal
Krste Velkoski
Neta Lavi

Yonatan Cohen

Dolev Haziza59′

Shon Zalman Weissman68′

Reprezentacja Izraela zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Reprezentanty drużyny przeciwnej obejrzały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.