10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Luksemburg - Portugalia 0-2 (0-1)

17 listopada na Stade Josy Barthel w Luksemburgu odbyło się spotkanie 10. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Luksemburga i Portugalii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Portugalii 2-0. Pojedynek obejrzało 8 000 widzów.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-17 15:00 | Stadion: Stade Josy Barthel | Widzów: 8000 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Luksemburg
Portugalia
0
2
Bruno Fernandes 39'
C. Ronaldo 86'

Jedenastka Luksemburga przed meczem zajmowała 41. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Luksemburg: Maurice'owi Deville'owi w 7. i Maxime'owi Chanotowi w 16. minucie.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Portugalii w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dającą prowadzenie bramkę dla zespołu gości zdobył Bruno Fernandes. Asystę przy golu zaliczył Bernardo Silva.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Portugalii.

W 59. minucie David Turpel zastąpił Oliviera Thilla. Chwilę później trener Portugalii postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Pizziego. Na boisko wszedł Joao Moutinho, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Bernardo Silva z drużyny gości. Była to 70. minuta meczu. W 71. minucie André Silva został zmieniony przez Dioga Jotę, co miało wzmocnić reprezentację Portugalii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Barreiro na Danela Sinaniego. Trener Luksemburga postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Vincenta Thilla i na pole gry wprowadził napastnika Auréliena Joachima. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Portugalii, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Cristiano Ronaldo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Portugalii doszło do zmiany. Rúben Neves wszedł za Brunona Fernandesa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Ricardo Domingos Barbosa Pereira
16′ Maxime Chanot
Bernardo Silva70′
74′ Leandro Barreiro Martins
Bruno Miguel Borges Fernandes  39′ 90′
82′ Vincent Thill
Luis Helio Pereira Danilo
Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi62′
7′ Maurice John Deville
Andre Silva71′
59′ David Turpel
Rúben Diogo da Silva Neves90′
59′ Olivier Thill
Joao Moutinho62′
Daniel Alves da Mota
Antonio Eder
Stefano Bensi
Gonçalo Mendes Paciencia
82′ Aurélien Joachim
Diogo José Teixeira da Silva71′
74′ Danel Sinani
Armindo Tué Na Bangna

Reprezentacja Portugalii była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Reprezentanty Luksemburga obejrzały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.