10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Łotwa - Austria 1-0 (0-0)

19 listopada na Daugavas Stadionā w Rydze odbył się mecz 10. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Łotwy i Austrii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Łotwy 1-0. Na stadionie stawiło się 2 781 widzów.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-19 20:45 | Stadion: Daugavas Stadionā | Widzów: 2781 | Arbiter: A. Hernández
Łotwa
Austria
1
0
M. Ošs 65'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Łotwy znajduje się na dole tabeli zajmując 54. miejsce, za to reprezentacja Austrii zajmując dziewiątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie kartkę dostał Davis Ikaunieks z Łotwy.

Drugą połowę jedenastka Austrii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juliana Baumgartlingera wszedł Karim Onisiwo. W 55. minucie kartkę dostał Stefan Ilsanker, piłkarz Austrii.

Jedynego gola meczu strzelił Marcis Ošs dla drużyny Łotwy. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Roberts Savalnieks.

W następstwie utraty gola trener Austrii postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Thomasa Goigingera i na pole gry wprowadził napastnika Lukasa Hinterseera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie Roberts Uldrikis został zmieniony przez Vladislavsa Gutkovskisa. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Pavelsowi Steinborsowi z reprezentacji Łotwy.

W 77. minucie w jedenastce Austrii doszło do zmiany. Reinhold Ranftl wszedł za Stefana Ilsankera. Niedługo później trener Łotwy postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Davisa Ikaunieksa wszedł Igors Tarasovs, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Łotwy utrzymać prowadzenie. W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce Łotwy doszło do zmiany. Antonijs Czernomordijs wszedł za Aleksejsa Grjaznovsa.

Austria
72′ Pavels Steinbors
Christopher Trimmel
 65′ Marcis Ošs
Maximilian Wöber
25′ 89′ Davis Ikaunieks
Julian Baumgartlinger46′
Vladislavs Fjodorovs
Thomas Goiginger69′
90′ Aleksejs Grjaznovs
Florian Grillitsch
Vladimirs Kamess
Stefan Ilsanker55′ 77′
Roberts Savalnieks
Louis Schaub
70′ Roberts Uldrikis
Michael Gregoritsch
Roberts Ozols
Alexander Schlager
Andris Vanins
Jörg Siebenhandl
90′ Antonijs Czernomordijs
Philipp Lienhart
Vitalijs Jagodinskis
Reinhold Ranftl77′
89′ Igors Tarasovs

Ingars Sarmis Stuglis

70′ Vladislavs Gutkovskis

Eriks Punculs

Przewaga drużyny Austrii w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi reprezentacja poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Reprezentanty Łotwy obejrzały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.