10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Liechtenstein - Bośnia i Hercegowina 0-3 (0-0)

W meczu 10. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 18 listopada, drużyna Liechtensteinu przegrała z Bośnią i Hercegowiną 0-3 (0-0). Mecz na Rheinpark Stadion w Vaduz obejrzało 2 993 widzów.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-18 20:45 | Stadion: Rheinpark Stadion | Widzów: 2993 | Arbiter: H. Ozkahya
Liechtenstein
Bośnia i Hercegowina
0
3
E. Ćivić 57'
A. Hodžić 64',72'

Drużyna Liechtensteinu przed meczem zajmowała 49. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Bośni i Hercegowiny wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut jedenastka Bośni i Hercegowiny zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Liechtensteinu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Danielowi Brändlemu z drużyny gospodarzy. Była to 26. minuta pojedynku.

Drugą połowę jedenastka Liechtensteinu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dennisa Salanovicia wszedł Seyhan Yildiz. Także drużyna Bośni i Hercegowiny wyszła w zmienionym składzie, za Harisa Duljevicia wszedł Dino Hotič. W 56. minucie arbiter przyznał kartkę Yanikowi Frickowi z Liechtensteinu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bośni i Hercegowiny w 57. minucie spotkania, gdy Eldar Ćivić strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Haris Hajradinović.

W 64. minucie Haris Hajradinović został zmieniony przez Muhameda Beszicia.

Reprezentacja Liechtensteinu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Armin Hodžić. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mato Jajalo.

W 67. minucie Michele Polverino został zmieniony przez Noah Frommelta, co miało wzmocnić jedenastkę Liechtensteinu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Mihojevicia na Edina Dżekę.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Armin Hodžić z Bośni i Hercegowiny. Asystę przy bramce zaliczył Muhamed Beszić.

W 82. minucie w drużynie Liechtensteinu doszło do zmiany. Robin Gubser wszedł za Yanika Fricka. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Marko Mihojević70′
26′ Daniel Brändle
Haris Hajradinović64′
Martin Buechel
Mato Jajalo
67′ Michele Polverino
Elvis Sarić
46′ Dennis Salanović
Izet Hajrović
Sandro Wolfinger
Armin Hodžić  64′, 72′
56′ 82′ Yanik Frick
Haris Duljević46′
Lorenzo Lo Russo
Ibrahim Szehić
Justin Ospelt
Adnan Kovaczević
46′ Seyhan Yildiz
Muhamed Beszić64′
67′ Noah Frommelt
Gojko Cimirot
82′ Robin Gubser