10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Grecja - Finlandia 2-1 (0-1)

18 listopada na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbył się mecz 10. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Grecji i Finalndii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Grecji 2-1. Starcie obejrzało 5 453 widzów.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-18 20:45 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Widzów: 5453 | Arbiter: A. Eskov
T. Pukki 27'

Jedenastka Finalndii bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała 13. miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut reprezentacja Grecji zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Finalndii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to reprezentanty Finalndii otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Teemu Pukki. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joonę Toivio z Finalndii, a w 34. minucie Dimitriosa Kourmpelisa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Finalndii.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 47. minucie bramkę wyrównującą zdobył Petros Mandalos. Przy strzeleniu gola pomógł Anastasios Bakasetas.

W 59. minucie za Joonę Toivio wszedł Thomas Lam. W 64. minucie w reprezentacji Grecji doszło do zmiany. Efthymios Koulouris wszedł za Vangelisa Pavlidisa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Konstantinos Galanopoulos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grecji, strzelając kolejnego gola w 70. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Joniemu Kauko z Finalndii. Była to 71. minuta meczu.

Chwilę później trener Grecji postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Konstantinosa Galanopoulos. Na boisko wszedł Andreas Bouchalakis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Finalndii doszło do zmiany. Fredrik Jensen wszedł za Rasmusa Schüllera. Kibice Finalndii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pyrego Soiriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Simon Skrabb.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Grecji doszło do zmiany. Giorgos Masouras wszedł za Petrosa Mandalos. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Leo Väisänen
 70′ 73′ Konstantinos Galanopoulos
Joni Kauko71′
34′ Dimitrios Kourmpelis
Robin Lod
 47′ 90′ Petros Mandalos
Glen Adjei Kamara
64′ Vangelis Pavlidis
Daniel O'Shaughnessy
73′ Andreas Bouchalakis
Juha Pirinen
Ioannis Fetfatzidis
Pyry Henri Hidipo Soiri78′
90′ Giorgos Masouras
Rasmus Ilmari Karjalainen
64′ Efthymios Koulouris

Jedenastka Finalndii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.