10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Gibraltar - Szwajcaria 1-6 (0-1)

W starciu 10. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, które rozegrane zostało 18 listopada, reprezentacja Gibraltaru przegrała wysoko ze Szwajcarią 1-6 (0-1). Mecz na Victoria Stadium obejrzało 2 079 widzów.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-18 20:45 | Stadion: Victoria Stadium | Widzów: 2079 | Arbiter: B. Millot
G. Xhaka 86'

Jedenastka Gibraltaru przed meczem zajmowała 53. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Cédric Itten dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomagał Ruben Vargas.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ricarda Rodrigueza ze Szwajcarii, a w 29. minucie Liama Walkera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Szwajcarii.

W 49. minucie kartkę dostał Nico Elvedi, reprezentant Szwajcarii.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ruben Vargas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szwajcarii, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Loris Benito.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Fassnacht. Po raz kolejny asystę zanotował Loris Benito.

W 60. minucie w jedenastce Szwajcarii doszło do zmiany. Djibril Sow wszedł za Denisa Zakarię. Chwilę później trener Gibraltaru postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Andre'a De Barra. Na boisko wszedł Jamie Coombes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Lee Casciaro został zmieniony przez Reece'a Stychego.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Szwajcarii doszło do zmiany. Eray Cömert wszedł za Manuela Akanjego.

Piłkarze Gibraltaru odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie gola pocieszenia strzelił Reece Styche.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Szwajcarii w 75. minucie spotkania, gdy Loris Benito zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Christiana Fassnachta.

W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Ethanowi Britto z Gibraltaru.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Cédric Itten ze Szwajcarii. Bramka padła po podaniu Michaela Langa.

Trenerzy obu reprezentacji postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w drużynie Szwajcarii za Rubena Vargasa wszedł Michel Aebischer, a w jedenastce Gibraltaru Mohamed Badr zmienił Alaina Ponsa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania wynik na 1-6 podwyższył Granit Xhaka. Sytuację bramkową stworzył Cédric Itten.

W doliczonej drugiej minucie meczu sędzia ukarał kartką Reece'a Stychego, piłkarza gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-6.

Manuel Obafemi Akanji65′
78′ Ethan Britto
Ricardo Rodriguez18′
29′ Liam Walker
Christian Fassnacht  57′
85′ Mohamed Badr Hassan
Ruben Vargas  50′ 85′
John Iain Stephen Sergeant
Granit Xhaka  86′
62′ Andre Tjay De Barr
Denis Zakaria60′
62′ Lee Henry Casciaro
Francois Moubandje
85′ Alain Pons
Michel Aebischer85′
Ethan James Santos
Edimilson Fernandes
62′ James Timothy Barry Coombes
Djibril Sow60′
Anthony Alland Hernandez
Renato Steffen
62′  74′ 90′ Reece Styche
Albian Afrim Ajeti

Drużyna Szwajcarii była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Reprezentanty Szwajcarii otrzymały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostały tyle samo.