UNAM Pumas - Tijuana 1-1 (0-1). Liga - 1. kolejka

3 lipca na Estadio Olimpico Universitario w Meksyku odbył się mecz 1. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami UNAM Pumas i Tijuany. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

3 lipca  na Estadio Olimpico Universitario w Meksyku odbył się mecz  1. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami UNAM Pumas  i Tijuany. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Tijuany wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Tijuany nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Lucas Rodriguez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tijuany.

Drugą połowę zespół UNAM Pumas rozpoczął w zmienionym składzie, za Marca Garcię wszedł Diogo.

Zawodnicy UNAM Pumas nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 52. minucie Diogo wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Leonel Lopez.

W 64. minucie Christian Rivera zastąpił Francisca Contrerasa. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartki Leonelowi Lopezowi, Gustavowi Del Pretemu z UNAM Pumas. Trener Tijuany postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Aleksa Ibarrę i na pole gry wprowadził napastnika Franca Di Santo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom UNAM Pumas i dwie drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny UNAM Pumas, mimo że oddała ona sześć celnych strzałów.

Piłkarze UNAM Pumas otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka UNAM Pumas w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Tijuany w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.