Toluca - Tigres 3-1 (1-1). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

1 sierpnia na Estadio Nemesio Díez w Toluca de Lerdzie odbył się pojedynek 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Toluca i Tigres. Mecz zakończył się zwycięstwem Toluca 3-1.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-08-01 19:00 | Stadion: Estadio Nemesio Díez | Arbiter: Víctor Alfonso Cáceres Hernández
G. Pizarro 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół Toluca wygrał aż 22 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 10.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie za Iana Gonzáleza wszedł Michael Estrada.

Tymczasem to piłkarze Tigres otworzyli wynik. W 27. minucie bramkę zdobył Guido Pizarro. Bramka padła po podaniu Javiera Aquina.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 33. minucie bramkę wyrównującą zdobył Raúl López. Asystę zaliczył Michael Estrada.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tigres: Guidowi Pizarrowi w 60. i Juanowi Vigónowi w 61. minucie. W 63. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Toluca.

W 65. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Guido Pizarro z drużyny Tigres i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 60. minucie. W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Raymundo Fulgencio, Jesús Garza, a na ich miejsce weszli Carlos González, Erick Ávalos. Trener Toluca postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jose Vazqueza i na pole gry wprowadził napastnika Braiana Samudia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy Tigres: Francisco Venegas, David Ayala, a na ich miejsce weszli Aldo Cruz, Rafael Carioca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Toluca w 84. minucie spotkania, gdy Alexis Canelo strzelił drugiego gola. W 85. minucie Nicolás López został zmieniony przez Luisa Quiñónesa, co miało wzmocnić zespół Tigres. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Ortegę na Oscar Luis Vanegas Zúñigę oraz Kevina Castañedę na Édgara Parda.

Drużyna Tigres ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej szóstej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Braian Samudio. Asystę przy golu zanotował Rubens Sambueza.

Pięć minut później żółtą kartkę dostał Miguel Barbieri z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Nahuel Ignacio Guzmán
 33′ Raúl López Gómez
Erick Alejandro Ávalos Alejo71′
90′ Miguel Ángel Barbieri
Hugo Ayala Castro
90′ Óscar Haret Ortega Gatica
Diego Reyes
Jorge Torres Nilo
Aldo Jafid Cruz Sánchez81′
75′ Jose Vazquez
Guido Pizarro  27′ 60′ 65′
Rubens Omar Óscar Sambueza
Juan Pablo Vigón Cham61′
 84′ 63′ (k.) Alexis Pedro Canelo
Rafael De Souza Pereira81′
Claudio Andrés Baeza Baeza
Nicolás Federico López Alonso85′
90′ Kevin Castañeda Vargas
Carlos Gabriel González Espínola71′
22′ Ian González Nieto
Francisco Eduardo Venegas Moreno81′
90′ Oscar Luis Vanegas Zúñiga
Leonardo Cecilio Fernández López
Iván Emmanuel Acero Rodríguez
Raymundo de Jesús Fulgencio Román71′
90′ Édgar Felipe Pardo Castro
Jesús Ángel Garza García71′
Antonio Ríos Martínez
David René Ayala Hernández81′
Alan Omar Rodríguez Ortíz
Luis Ronaldo Nájera Reyna
22′ Michael Steveen Estrada Martínez
Luis Enrique Quiñónes85′
75′  90′ Braian José Samudio Segovia
Alan Ramos

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Toluca wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.