Tijuana - Querétaro 3-1 (3-1). Liga meksykańska - 12. kolejka Liga MX

21 marca na Estadio Caliente odbyło się starcie 12. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tijuanej i Querétaro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tijuanej 3-1.

12. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-21 04:06 | Stadion: Estadio Caliente | Arbiter: Fernando Hernández Gómez
V. Guzmán 7' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków jedenastka Tijuanej wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Fidel Martinez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tijuanej, strzelając gola w drugiej minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Christian Rivera.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Tijuanej, zdobywając kolejną bramkę. W piątej minucie po rozpoczęciu wynik na 2-0 podwyższył Mauro Manotas. Asystę zaliczył Fidel Martinez.

W siódmej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Tijuanej Victor Guzmán. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Davidowi Barbonie z Tijuanej. Była to 23. minuta meczu.

W 31. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Fidel Martinez z Tijuanej. Bramka padła po podaniu Davida Barbony.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Querétaro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gonzalo Montes, a murawę opuścił Jefferson Montero. W 56. minucie kartkę dostał Martín Rea, zawodnik Querétaro.

W 60. minucie Hugo Silveira został zmieniony przez Jonathana Dos Santosa. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Querétaro doszło do zmiany. Javier Ibarra wszedł za Kevina Escamillę. W 65. minucie sędzia przyznał kartkę Jonathanowi Dos Santosowi z zespołu gości.

Trener Tijuanej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcela Ruiza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić David Barbona. W doliczonej drugiej minucie pojedynku kartką został ukarany Javier Ibarra, piłkarz gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Gil Esaul Alcalá Barba
90′ Jaime Gómez Valencia
Antonio Valencia
7′ (samob.) Victor Andrés Guzmán Olmedo
Martín Rea Zuccotti56′
Eduardo Santiago Tercero Méndez
Daniel Ángel Cervantes Fraire
Brayan Alexis Angulo León
Omar Israel Mendoza Martín
23′ 70′ David Matías Barbona
Kevin Rafael Escamilla Moreno61′
 2′, 31′ 87′ Fidel Martinez
Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
 5′ 90′ Mauro Andrés Manotas Páez
Erik Vera Franco
90′ Luis Javier Gamíz Ávila
Joe Gallardo Camacho
70′ Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Javier Eduardo Ibarra De La Rosa61′ 90′
Gerson Romario Vázquez Ogara
Gonzalo Montes Calderini46′
Jesús Alan Vega Grijalva
Arturo Adolfo Palma Cisneros
87′ Edgar Iván López Rodríguez
Jonathan David Dos Santos Duré60′ 65′
90′ Miguel Ángel Sansores Sánchez
José de Jesús Gurrola Castro

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Tijuanej, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół Tijuanej w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.