Tijuana - Pumas 0-0. Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

W pojedynku 1. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 9 stycznia, drużyna Tijuanej zremisowała z Pumasem 0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio Caliente.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-09 04:06 | Stadion: Estadio Caliente | Arbiter: Saúl Alfredo Silva Pineda
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
Pumas de la Universidad de Mexico
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć drużyna Pumasu wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Tijuanej próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Miguel Sansores został zastąpiony przez Fidela Martineza. Trener Pumasu postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Amaury'ego Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Juana Iturbego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Tijuanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Jordi Cortizo, a murawę opuścił Esteban Pavez. W 77. minucie Fabián Castillo został zmieniony przez Edgara Lópeza, co miało wzmocnić jedenastkę Tijuanej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Gutiérreza na Ángela Garcíę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tijuana: Jordiemu Cortizowi w 87. minucie i Brayanowi Anguli w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Nicolás Omar Freire
90′ Brayan Alexis Angulo León
Jerónimo Rodríguez Guemes
David Matías Barbona
Juan Pablo Vigón Cham
71′ Esteban Andres Pavez Suazo
Amaury García Moreno66′
77′ Fabián Andrés Castillo Sánchez
Erik Antonio Lira Méndez
Christian Hernando Rivera Cuéllar
Carlos Gutiérrez Estefa87′
Mauro Andrés Manotas Páez
Juan Ignacio Dinenno De Cara
61′ Miguel Ángel Sansores Sánchez
Jesús Andrés Rivas Gutiérrez
71′ 87′ Jordi Cortizo de la Piedra
Sebastián Saucedo Mondragón
77′ Edgar Iván López Rodríguez
Juan Manuel Iturbe66′
61′ Fidel Martinez
Emanuel Montejano Arroyo

Przewaga drużyny Tijuanej w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Pumasu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Pumasu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.