Tijuana - Mazatlán FC 2-3 (2-1). Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX

W starciu 14. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 12 kwietnia, zespół Tijuanej przegrał z Mazatlán FC 2-3 (2-1). Pojedynek odbył się na Estadio Caliente.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-12 04:06 | Stadion: Estadio Caliente | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
M. Rangel 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Mazatlán FC.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tijuanej w piątej minucie spotkania, gdy Mauro Manotas zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Brayan Angulo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ricardowi Gutiérrezowi z jedenastki gości. Była to 19. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tijuanej w 22. minucie spotkania, gdy Fidel Martinez strzelił z karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

W 40. minucie Walter Sandoval zastąpił Ulisesa Cardonę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Camilo Sanvezzo. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drugą połowę drużyna Tijuanej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jordiego Cortiza wszedł Marcel Ruiz. Trener Tijuanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Edgar López, a murawę opuścił Fidel Martinez.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vladimira Loroñę z Tijuanej, a w 62. minucie José Ortiza z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole Tijuanej doszło do zmiany. Fabián Castillo wszedł za Maura Manotasa. Na murawie, jak to często zdarzało się Mazatlán FC w tym sezonie, pojawił się Jorge Padilla, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Salvadora Rodrígueza. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Camilo Sanvezzo z Mazatlán FC. Między 72. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Mazatlán FC: Fernando Aristeguieta, Israel Jiménez, Camilo Sanvezzo, na ich miejsce weszli: Luis Mendoza, Rodrigo Millar, Michael Rangel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Júniora Sornozy, Christiana Rivery zajęli: Miguel Sansores, Christian Castillo.

Między 80. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Tijuanej i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Michael Rangel. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ulises Cardona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández19′
57′ Vladimir Eduardo Loroña Aguilar
José Enrique Ortiz Cortes62′
Victor Andrés Guzmán Olmedo
Néstor Vicente Vidrio Serrano
80′ Gonzalo Jara
Salvador Rodríguez Morales66′
Brayan Alexis Angulo León
Carlos Alonso Vargas Tenorio
46′ Jordi Cortizo de la Piedra
Fernando Luis Aristeguieta de Luca73′
72′ Christian Hernando Rivera Cuéllar
Israel Sabdi Jiménez Nañez73′
Esteban Andres Pavez Suazo
Roberto Ismael Meraz Bernal
72′ Júnior Nazareno Sornoza Moreira
Walter Gael Sandoval Contreras40′
 22′ (k.) 46′ Fidel Martinez
Camilo da Silva Sanvezzo  45′ (k.), 66′ (k.) 74′
 5′ 62′ Mauro Andrés Manotas Páez
Luis Ángel Mendoza Escamilla73′
62′ 90′ Fabián Andrés Castillo Sánchez
Rodrigo Javier Millar Carvajal73′ 88′
Luis Javier Gamíz Ávila
Iván Jared Moreno Füguemann
Jaime Gómez Valencia
Mario Humberto Osuna Pereznuñez
46′ 89′ Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Cándido Saúl Ramírez Montes
72′ Christian Eduardo Castillo Leyva
Ulises Israel Cardona Carrillo40′
46′ Edgar Iván López Rodríguez
Manuel Pérez Ruiz
72′ Miguel Ángel Sansores Sánchez
Michael Jhon Ander Rangel Valencia74′  90′

Piłkarze Tijuanej dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.