Tijuana - Mazatlán FC 0-0. Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

W spotkaniu 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 25 września, zespół Tijuanej zremisował z Mazatlán FC 0-0. Starcie odbyło się na Estadio Caliente.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-25 04:06 | Stadion: Estadio Caliente | Arbiter: Adonai Escobedo González
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
Mazatlán FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Mazatlán FC wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Fidel Martinez z Tijuanej. Była to 38. minuta pojedynku.

W 47. minucie kartkę obejrzał Sebastián Yáñez z jedenastki gospodarzy. W 64. minucie Fidel Martinez został zastąpiony przez Miguela Sansoresa.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Tijuanej doszło do zmiany. Jordi Cortizo wszedł za Cristiana Ortiza. Trener Mazatlán FC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Gonzala Freitasa i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Rangla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 72. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Mazatlán FC: Iván Moreno, Jorge Zárate, Roberto Meraz, Brian Rubio, na ich miejsce weszli: Bryan Colula, Ulises Cardona, Jesús Zavala, Giovanni Augusto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maura Manotasa, Christiana Rivery zajęli: Josué Domínguez, David Barbona.

Nicolás Vikonis Moreau
47′ Sebastián Yáñez Meléndez
Nicolás Andrés Díaz Huincales
79′ Christian Hernando Rivera Cuéllar
Gonzalo Gastón Freitas Silva72′
Lucas Ariel Rodríguez
Iván Jared Moreno Füguemann72′
Esteban Andres Pavez Suazo
Alfonso Emilio Sánchez Castillo
38′ 64′ Fidel Martinez
Jorge Alejandro Zárate Careaga79′
71′ Cristian Jonatan Ortiz
Roberto Ismael Meraz Bernal83′
78′ Mauro Andrés Manotas Páez
Brian Alejandro Rubio Rodríguez83′
Benny Díaz Jáuregui
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández
Eduardo Santiago Tercero Méndez
Bryan Colula Alarcón72′
79′ David Matías Barbona
Salvador Rodríguez Morales
71′ Jordi Cortizo de la Piedra
Daniel Guadalupe Amador Osuna
78′ Josué Misael Domínguez González
Camilo da Silva Sanvezzo
64′ Miguel Ángel Sansores Sánchez
Michael Jhon Ander Rangel Valencia72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Mazatlán FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Mazatlán FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.