Tijuana - CD Guadalajara 0-0. Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX

W meczu 14. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 21 października, zespół Tijuanej zremisował z CD Guadalajara 0-0. Starcie odbyło się na Estadio Caliente.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-21 04:06 | Stadion: Estadio Caliente | Arbiter: Juan Andrés Esquivel González
Club Tijuana Xoloitzcuintles de Caliente
CD Guadalajara
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Tijuanej wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Victorowi Guzmánowi z Tijuanej. Była to czwarta minuta spotkania.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CD Guadalajara: Gilbertowi Sepúlvedzie w 50. i Ángelowi Zaldívarowi w 57. minucie. Trener CD Guadalajara postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Césara Huertę i na pole gry wprowadził napastnika Isaaca Brizuelę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Fernando Beltrán został zastąpiony przez Alana Torresa. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Antonio Briseño, piłkarz CD Guadalajara. Trener Tijuanej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fidela Martineza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Cristian Ortiz.

Między 79. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Tijuanej: Eryc Castillo, Mauro Manotas, na ich miejsce weszli: David Barbona, Miguel Sansores. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uriela Antuny, Ángela Zaldívara zajęli: Cristian Calderón, Oribe Peralta.

Carlos Ernesto Cisneros Barajas
4′ Victor Andrés Guzmán Olmedo
Antonio Briseño Vázquez71′
Yonatthan Nicolás Rak Barragán
Gilberto Sepúlveda López50′
Brayan Alexis Angulo León
Miguel Ponce
87′ Eryc Leonel Castillo Arroyo
Fernando Beltrán Cruz62′
Esteban Andres Pavez Suazo
Uriel Antuna79′
76′ Cristian Jonatan Ortiz
César Saúl Huerta Valera62′
Christian Hernando Rivera Cuéllar
Sergio Adrián Flores Reyes
89′ Mauro Andrés Manotas Páez
Manuel Alejandro Mayorga Almaráz
87′ David Matías Barbona
Isaac Brizuela62′
76′ Fidel Martinez
Ronaldo Cisneros Morell
Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Oribe Peralta79′
89′ Miguel Ángel Sansores Sánchez
Jesús Enrique Sánchez García

Przewaga jedenastki CD Guadalajara w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Tijuanej obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Tijuanej w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.