Tigres UANL - Santos Laguna 2-0 (1-0). Liga - 8. kolejka

15 sierpnia na Estadio Universitario (El Volcan) w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się pojedynek 8. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Tigres UANL i Santosu Laguna. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tigres UANL 2-0.

15 sierpnia  na Estadio Universitario (El Volcan) w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się pojedynek  8. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Tigres UANL  i Santosu Laguna. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tigres UANL 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań zespół Santosu Laguna wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Rafaelowi Carioce z Tigres UANL.

Sebastian Cordova wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tigres UANL, strzelając gola w 26. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Andre-Pierre Gignac.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Santos Laguna: Hugonowi Rodriguezowi w 29. i Feliksowi Torresowi w 45. minucie. W tej samej minucie Carlos Orrantia został zmieniony przez Harolda Preciada. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tigres UANL.

Na drugą połowę drużyna Santosu Laguna wyszła w zmienionym składzie, za Eduarda Aguirrego wszedł Ronaldo Prieto.

Zespół Santosu Laguna ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Tigres UANL, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Quinones.

W 61. minucie czerwoną kartkę obejrzał Rafael Carioca, tym samym zespół Tigres UANL musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Nicolasa Lopeza, piłkarza Tigres UANL. W 66. minucie w drużynie Tigres UANL doszło do zmiany. Eduardo Tercero wszedł za Nicolasa Lopeza.

Między 76. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Santosu Laguna. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Santosu Laguna w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół Tigres UANL w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Santosu Laguna wymieniła czterech graczy.