Tigres UANL - Cruz Azul 2-3 (0-1). Liga - 1. kolejka

3 lipca na Estadio Universitario (El Volcan) w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbyło się spotkanie 1. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Tigres UANL i Cruz Azul. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cruz Azul 3-2.

3 lipca  na Estadio Universitario (El Volcan) w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbyło się spotkanie  1. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Tigres UANL  i Cruz Azul. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cruz Azul 3-2.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 meczów zespół Cruz Azul wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Cruz Azul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Rafael Baca. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Uriel Antuna.

W 45. minucie Christian Tabo został zmieniony przez Carlosa Rodrigueza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cruz Azul.

Drużyna Tigres UANL wyrównała wynik meczu. W 48. minucie bramkę wyrównującą zdobył Florian Thauvin.

Po godzinie gry w jedenastce Tigres UANL doszło do zmiany. Rafael Carioca wszedł za Juana Vigona. Trener Tigres UANL postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Raymunda Fulgencia i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Quinonesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Zawodnicy Cruz Azul odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie Angel Romero dał prowadzenie swojemu zespołowi. Ponownie asystę zanotował Uriel Antuna.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Tigres UANL przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wyrównującą bramkę dla piłkarzy Tigres UANL zdobył Sebastian Cordova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cruz Azul w 90. minucie spotkania, gdy Santiago Gimenez strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. W doliczonym czasie gry w jedenastce Cruz Azul doszło do zmiany. Rodrigo Huescas wszedł za Uriela Antunę.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Luisowi Quinonesowi z Tigres UANL. Była to 90. minuta spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Przewaga drużyny Tigres UANL w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka Cruz Azul zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Cruz Azul żadną kartką, natomiast zawodnikom Tigres UANL przyznał jedną żółtą.

Zespół Tigres UANL w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Cruz Azul wykorzystała wszystkie zmiany.