Tigres - Toluca 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 9. kolejka Liga MX

3 marca na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się pojedynek 9. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tigres i Toluca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Toluca 1-0.

9. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-03 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: Marco Antonio Ortíz Nava
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
Deportivo Toluca FC
0
1
A. Canelo 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna Toluca wygrała 21 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Toluca zdobył Alexis Canelo w 55. minucie. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rodrigo Salinas.

Niedługo później trener Toluca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Kevin Castañeda, a murawę opuścił Antonio Ríos. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Guidowi Pizarrowi z Tigres. Była to 79. minuta starcia. W 82. minucie Enrique Triverio zastąpił Óscara Ortegę.

Miguel Ángel Barbieri
1′ Carlos Joel Salcedo
Jorge Torres Nilo
Javier Aquino
Diego Rigonato Rodrigues
Rafael De Souza Pereira
Claudio Andrés Baeza Baeza39′
7′ Luis Enrique Quiñónes
Jose Vazquez
Nicolás Federico López Alonso
Antonio Ríos Martínez72′
79′ Guido Pizarro

Paolo Yrizar Martín del Campo

Zespół Tigres miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Tigres, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka Tigres nie skorzystała ze zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.