Tigres - Tijuana 3-2 (2-0). Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX

W pojedynku 7. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 22 lutego, zespół Tigres zwyciężył z Tijuaną 3-2 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy.

7. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-22 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: Fernando Hernández Gómez
D. Barbona 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Tigres wygrała aż 10 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy objęła prowadzenie. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Luis Quiñónes. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Luis Rodríguez.

W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Quiñónesa z Tigres, a w 13. minucie Júniora Sornozę z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tigres, zdobywając kolejną bramkę. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolás López. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Luis Quiñónes.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Tijuanej wyszła w zmienionym składzie, za Júniora Sornozę wszedł Fabián Castillo.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nicolás López wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tigres, strzelając kolejnego gola w 52. minucie spotkania. W 53. minucie za Luisa Rodrígueza wszedł Jesús Dueñas.

Po chwili trener Tijuanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Jordi Cortizo, a murawę opuścił Fidel Martinez. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Victorowi Guzmánowi z Tijuanej. Była to 69. minuta pojedynku. Kibice Tigres nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leonarda Fernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nicolás López.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w jedenastce Tigres za Luisa Quiñónesa wszedł Julián Quiñones, a w zespole Tijuanej Christian Rivera zmienił Gersona Vázqueza.

Piłkarze Tijuanej w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 3-1 w doliczonym czasie gry strzelił Edgar López. Sytuację bramkową stworzył David Barbona.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił David Barbona. Bramka padła po podaniu Brayana Anguli.

Zespołowi Tijuanej zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Tigres.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez
53′ Luis Alfonso Rodríguez Alanís
David Matías Barbona  90′
 3′ 10′ 82′ Luis Enrique Quiñónes
Mauro Andrés Manotas Páez68′
 15′, 52′ 82′ Nicolás Federico López Alonso
Luis Javier Gamíz Ávila
53′ Jesús Alberto Dueñas Manzo
Jaime Gómez Valencia62′
82′ Leonardo Cecilio Fernández López
Marcel Alejandro Ruiz Suárez
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
Gerson Romario Vázquez Ogara82′
82′ Julián Andrés Quiñones Quiñones
Edgar Iván López Rodríguez68′  90′

Shayr Mohamed González

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Tigres w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.