Tigres - Pumas 0-0. Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

26 września na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się mecz 10. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tigres i Pumasu. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-09-26 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: Óscar Macías Romo
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
Pumas de la Universidad de Mexico
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki zespół Tigres wygrał 20 razy i zanotował 12 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Carlosowi Salcedowi z Tigres.

Po chwili trener Tigres postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 16. minucie na plac gry wszedł Raymundo Fulgencio, a murawę opuścił Florian Thauvin. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Rogério został zastąpiony przez Cristiana Battocchia. Między 59. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Pumasu : Leonel López, Washington Corozo, Favio Álvarez, na ich miejsce weszli: Sebastián Saucedo, Alek Álvarez, Erik Lira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Guida Pizarra, Luisa Quiñónesa zajęli: Juan Vigón, Jesús Dueñas.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolása Freirego z Pumasu, a w piątej minucie doliczonego czasu starcia Javiera Aquina z drużyny przeciwnej.

Arturo Ortíz Martínez
8′ Carlos Joel Salcedo
Nicolás Omar Freire74′
90′ Javier Aquino
Jerónimo Rodríguez Guemes
Rafael De Souza Pereira
Leonel López González66′
16′ Florian Tristan Mariano Thauvin
Favio Enrique Álvarez80′
59′ Guido Pizarro
Higor Matheus Meritão
79′ Luis Enrique Quiñónes
Cristian Damián Battocchio59′
79′ Jesús Alberto Dueñas Manzo
José Ricardo Galindo Gutiérrez
16′ Raymundo de Jesús Fulgencio Román
Amaury García Moreno
59′ Juan Pablo Vigón Cham
Marco Antonio García Robledo
David René Ayala Hernández
Erik Antonio Lira Méndez80′
Adrián Garza Del Toro
Sebastián Saucedo Mondragón66′

Przewaga zespołu Tigres w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Pumasu pokazał jedną.

Drużyna Tigres wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.