Tigres - Cruz Azul 0-2 (0-1). Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX

18 lutego na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się mecz 6. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tigres i Cruz Azul. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cruz Azul 2-0.

6. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-18 04:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: Erick Yair Miranda Galindo
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
Cruz Azul FC
0
2
L. Romo 5'
G. Fernández 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna Cruz Azul wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Luis Romo. Przy strzeleniu gola pomógł Orbelín Pineda.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jesúsowi Dueñasowi z drużyny gospodarzy. Była to 40. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cruz Azul.

Kibice Tigres nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolása Lópeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jesús Dueñas. W 63. minucie Víctor Yotún został zastąpiony przez Pabla Aguilara.

W tej samej minucie w zespole Cruz Azul doszło do zmiany. Walter Montoya wszedł za Roberta Alvarada. Po chwili trener Cruz Azul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł José Rivero, a murawę opuścił José Martínez. W tej samej minucie Adrian Aldrete został zmieniony przez Guillerma Fernándeza, a za Orbelína Pinedę wszedł na boisko Bryan Angulo, co miało wzmocnić drużynę Cruz Azul. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Quiñónesa na Raymunda Fulgencia.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Guillermo Fernández z Cruz Azul. Była to 77. minuta starcia.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Cruz Azul, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik na 0-2 podwyższył Guillermo Fernández. Asystę zaliczył Juan Escobar.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Julio César Domínguez Juárez
40′ 46′ Jesús Alberto Dueñas Manzo
Rafael Baca Miranda
76′ Luis Enrique Quiñónes
Elías Hernán Hernández Jacuinde
76′ Raymundo de Jesús Fulgencio Román
Walter Iván Alexis Montoya63′
46′ Nicolás Federico López Alonso
José Ignacio Rivero Segade73′

Bryan Dennys Angulo Tenorio82′

Santiago Tomás Giménez

Przewaga drużyny Tigres w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Cruz Azul w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.