Tigres - Club León 2-0 (1-0). Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

10 stycznia na Estadio Universitario de Nuevo León w Sanie Nicolásie de losie Garzy odbył się mecz 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Tigres i Club León. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tigres 2-0.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-10 02:00 | Stadion: Estadio Universitario de Nuevo León | Arbiter: Juan Andrés Esquivel González
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
Club León
2
0
A. Gignac 40'
C. González 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 starcia zespół Tigres wygrał osiem razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Club León próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tigres w 40. minucie spotkania, gdy Andre-Pierre Gignac zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 strzelonych goli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tigres.

Drugą połowę drużyna Club León rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fernanda Gonzáleza, Gila Buróna weszli Luis Montes, Jean Meneses. W 53. minucie kartkę dostał Luis Quiñónes z jedenastki gospodarzy.

W 58. minucie Nicolás Sosa został zmieniony przez Emmanuela Gigliottiego. Kibice Club León nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joela Campbella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić José Godínez.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tigres, zdobywając kolejną bramkę. W 67. minucie pokonał bramkarza Carlos González.

Po chwili trener Tigres postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Julián Quiñones, a murawę opuścił Luis Quiñónes. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Williamowi Tesillowi, zawodnikowi Club León. W 83. minucie Osvaldo Rodríguez został zmieniony przez Jaine'a Barreirę, co miało wzmocnić drużynę Club León. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafaela Cariocę na Diego Reyesa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Fernando Rubén González Pineda46′
53′ 74′ Luis Enrique Quiñónes
José David Ramírez García
90′ Rafael De Souza Pereira
José de Jesús Godínez Navarro58′
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
José Iván Rodríguez Rebollar
 67′ Carlos Gabriel González Espínola
Nicolás Sosa Sánchez58′
 40′ Andre-Pierre Gignac
Fidel Daniel Ambríz González
90′ Diego Reyes
Joel Campbell58′
74′ Julián Andrés Quiñones Quiñones
Emmanuel Gigliotti58′

Iván Hernández Bañuelos

Jean David Meneses Villarroel46′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Club León w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.