Santos Laguna - Tigres 2-1 (2-0). Liga meksykańska - Liga MX

W starciu rozgrywek meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 26 listopada, zespół Santos Laguna zwyciężył z Tigres 2-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

A. Gignac 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki jedenastka Tigres wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Diego Valdés. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Omar Campos.

Niedługo później Eduardo Aguirre wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos Laguna, strzelając kolejnego gola w 12. minucie starcia. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Diego Valdés.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartkami Eduarda Aguirrego z Santos Laguna i Luisa Rodrígueza z jedenastki gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie Eduar Preciado został zmieniony przez Hugona Rodrígueza. A trener Tigres wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Leonarda Fernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Nicolás López. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 64. minucie w drużynie Tigres doszło do zmiany. Carlos González wszedł za Hugona Ayalę. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luisa Quiñónesa z Tigres, a w 68. minucie Carlosa Orrantíę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Santos Laguna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Brian Lozano, a murawę opuścił Eduardo Aguirre.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Tigres doszło do zmiany. Florian Thauvin wszedł za Juana Vigóna.

Bramkarz Santos Laguna wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 74. minucie gola kontaktowego strzelił Andre-Pierre Gignac. Asystę przy bramce zanotował Carlos González.

W 81. minucie kartkę dostał Juan Sánchez z drużyny gości. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Santos Laguna doszło do zmiany. Ignacio Jeraldino wszedł za Diego Valdésa. Drużynie Tigres zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Santos Laguna.

Nahuel Ignacio Guzmán
68′ Carlos Emilio Orrantía Treviño
Javier Aquino
 4′ 84′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Hugo Ayala Castro64′
Fernando Gorriarán Fontes
Juan Pablo Vigón Cham74′
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Luis Enrique Quiñónes67′
57′ Eduar Ayrton Preciado García
Rafael De Souza Pereira
 12′ 45′ 72′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Aldo Jafid Cruz Sánchez
57′ Hugo Isaac Rodríguez De La O
Leonardo Cecilio Fernández López64′
72′ Brian Avelino Lozano Aparicio
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Florian Tristan Mariano Thauvin74′
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez
David René Ayala Hernández
84′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Carlos Gabriel González Espínola64′

Przewaga zespołu Tigres w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.