Santos Laguna - Tigres 2-0 (0-0). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

W starciu 2. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 18 stycznia, jedenastka Santos Laguna zwyciężyła z Tigres 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Corona w Torreón.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-18 02:06 | Stadion: Estadio Nuevo Corona | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
Club Santos Laguna
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
2
0
F. Otero 74'
E. Aguirre 80'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 mecze drużyna Tigres wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz 16 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Luisowi Rodríguezowi z Tigres. Była to 30. minuta meczu.

W 36. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Tigres. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter przyznał kartkę Jonathanowi Díazowi z jedenastki gospodarzy. Trener Santos Laguna postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Jesúsa Oceja i na pole gry wprowadził napastnika Ignacia Jeraldina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Jesús Isijara zastąpił Eduarda Aguirre'a. Chwilę później trener Tigres postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Julián Quiñones, a murawę opuścił Leonardo Fernández.

Bramkarz Tigres wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 74. minucie bramkę zdobył Juan Otero. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Diego Valdés.

Niedługo później Eduardo Aguirre wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santos Laguna, strzelając kolejnego gola w 80. minucie spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Nahuel Ignacio Guzmán
60′ Jonathan Alejandro Díaz Rivas
Guido Pizarro
66′ Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Luis Enrique Quiñónes
 74′ 85′ Juan Ferney Otero Tovar
Javier Aquino
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
Rafael De Souza Pereira
88′ Diego Alfonso Valdés Contreras
Carlos Gabriel González Espínola 36′ (k.)
66′ Jesús Alberto Ocejo Zazueta
Juan José Sánchez Purata
85′ Omar Antonio Campos Chagoya
Francisco Eduardo Venegas Moreno
88′ Adrián Lozano Magallanes
Raymundo de Jesús Fulgencio Román
66′  80′ Eduardo Daniel Aguirre Lara
Julián Andrés Quiñones Quiñones68′
66′ Ignacio Alejandro Jeraldino Jul

Santiago René Muñóz Robles

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Santos Laguna w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.