Querétaro - Pumas 2-0 (2-0). Liga meksykańska - 3. kolejka Liga MX

25 stycznia na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro odbyło się starcie 3. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Querétaro i Pumasu. Mecz zakończył się zwycięstwem Querétaro 2-0.

3. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-25 02:00 | Stadion: Estadio La Corregidora | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
Querétaro FC
Pumas de la Universidad de Mexico
2
0
J. Gurrola 22'
A. Sepúlveda 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Querétaro wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby José Gurrola wywołał eksplozję radości wśród kibiców Querétaro, strzelając gola w 22. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Gonzalo Montes.

Zespół Pumasu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ángel Sepúlveda. Asystę zanotował Antonio Valencia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę jedenastka Pumasu wyszła w zmienionym składzie, za Jesúsa Rivasa wszedł Favio Álvarez. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkami zostali ukarani Gonzalo Montes, Juan Meza z Querétaro i Facundo Waller z zespołu gości.

W 67. minucie Emanuel Montejano został zmieniony przez Jacoba Moralesa. W 72. minucie Facundo Waller został zmieniony przez Sebastiána Saucedo, co miało wzmocnić drużynę Pumasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ángela Sepúlvedę na Hugona Silveirę. Trener Querétaro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kevina Escamillę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Gonzalo Montes.

W 82. minucie w zespole Pumasu doszło do zmiany. Ángel García wszedł za Sebastiána Saucedo. W tej samej minucie trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leonel López, a murawę opuścił Erik Lira. Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Hugo Silveira z Querétaro.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Joe Gallardo, José Ramírez, Joshua Canales, a na ich miejsce weszli Kevin Ramírez, Fernando Madrigal, José Gurrola.

Alfredo Talavera
66′ Juan Pablo Meza Tepezano
Carlos Gutiérrez Estefa
89′ Fernando Madrigal González
Juan Pablo Vigón Cham
66′ 76′ Gonzalo Montes Calderini
Juan Manuel Iturbe
 22′ 89′ José de Jesús Gurrola Castro
Facundo Federico Waller Martiarena66′ 72′
 44′ 76′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Erik Antonio Lira Méndez82′
89′ Kevin Federik Ramírez Dutra
Amaury García Moreno
76′ Kevin Rafael Escamilla Moreno
Leonel López González82′
89′ Joe Gallardo Camacho
Gerardo Moreno Cruz
Javier Eduardo Ibarra De La Rosa
Sebastián Saucedo Mondragón72′ 82′
89′ Joshua Antonio Canales Hernández
Jonathan Suárez Cortes
89′ José Alfredo Ramírez Espino
Favio Enrique Álvarez46′
76′ 84′ Hugo Gabriel Silveira Pereira
Jacob Eduardo Morales Zenón67′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.