Querétaro FC - Puebla FC 1-1 (0-0). Liga meksykańska - 7. kolejka Liga MX

22 lutego na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro odbył się pojedynek 7. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Querétaro i Puebli. Mecz zakończył się remisem 1-1.

7. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-22 00:00 | Stadion: Estadio La Corregidora | Arbiter: Eduardo Galván Basulto
Querétaro FC
Puebla FC
1
1
J. Gallardo 84'
D. Álvarez 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Puebli wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Puebli próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lucas Maia z zespołu gości. Była to 42. minuta meczu.

Kibice Querétaro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hugona Silveirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Chico. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Puebli doszło do zmiany. Juan Segovia wszedł za Emanuela Gulartego.

W 67. minucie Lucas Maia został zastąpiony przez Maximiliana Araúja. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maximiliana Perga z Puebli, a w 74. minucie Gonzala Montesa z drużyny przeciwnej. Trener Puebli postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Daniela Aguilara i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Álvareza, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespoły zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie w drużynie Puebli doszło do zmiany. Amaury Escoto wszedł za Santiago Ormeña.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 82 ataki oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 84. minucie Joe Gallardo dał prowadzenie swojej drużynie.

W 85. minucie w jedenastce Puebli doszło do zmiany. Guillermo Martínez wszedł za Salvadora Reyesa. W doliczonej drugiej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Daniel Álvarez. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Javier Alván Salas Salazar
72′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Christian Alejandro Tabó Hornos
72′ Kevin Federik Ramírez Dutra
Omar Andrés Fernández Frasica
73′ Kevin Rafael Escamilla Moreno
Daniel Aguilar Muñoz83′
79′ Fernando Madrigal González
Salvador Reyes Chávez85′
46′ Francisco da Costa Aragão
Maximiliano Javier Araújo Vilches67′
79′  84′ Joe Gallardo Camacho
Diego Eduardo De Buen Juárez
Javier Eduardo Ibarra De La Rosa
Amaury Gabriel Escoto Ruiz83′
72′ Jefferson Montero
Israel Reyes Romero
73′ 74′ Gonzalo Montes Calderini
Daniel Álvarez López83′  90′ (k.)
72′ José de Jesús Gurrola Castro
Guillermo Martínez Ayala85′
46′ Hugo Gabriel Silveira Pereira

Przewaga zespołu Puebli w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Puebli pokazał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.