Querétaro FC - CSyD Atlas de Guadalajara 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

18 stycznia na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro odbył się pojedynek 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Querétaro i Atlasu. Mecz zakończył się zwycięstwem Querétaro 1-0.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-18 04:06 | Stadion: Estadio La Corregidora | Arbiter: Marco Antonio Ortíz Nava
Querétaro FC
CSyD Atlas de Guadalajara
1
0
Chico 87'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka Atlasu wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia przyznał kartkę José Doldánowi z drużyny gospodarzy.

W 42. minucie karnego dla Querétaro nie wykorzystał Hugo Silveira. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Aldo Rocha, piłkarz Atlasu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie za José Gurrolę wszedł Kevin Ramírez. W tej samej minucie trener Querétaro postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Escamillę wszedł Juan Meza, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Querétaro utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Querétaro udało się strzelić gola i wygrać.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Pablowi Gonzálezowi, zawodnikowi gości. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Querétaro doszło do zmiany. Chico wszedł za Hugona Silveirę. Chwilę później trener Atlasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Pabla Gonzáleza. Na boisko wszedł Ángel Márquez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 75. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Querétaro: Ángel Sepúlveda, Gonzalo Montes, na ich miejsce weszli: Joe Gallardo, José Ramírez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miltona Caraglia, Marcela Correi zajęli: Jonathan Herrera, Christopher Trejo. W 79. minucie kartkę dostał Kevin Ramírez z Querétaro.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 72 ataki oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Chico. Bramka padła po podaniu José Ramíreza.

Anderson Santamaría Bardales
9′ José Alexis Doldán Aquino
Hugo Martín Nervo
Omar Israel Mendoza Martín
Luis Ricardo Reyes Moreno
57′ Kevin Rafael Escamilla Moreno
Pablo González Díaz61′ 69′
Fernando Madrigal González
Alex Ibarra
86′ Gonzalo Montes Calderini
Víctor Ignacio Malcorra
86′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Aldo Paul Rocha González43′
42′ (k.) 66′ Hugo Gabriel Silveira Pereira
Marcelo Javier Correa81′
57′ José de Jesús Gurrola Castro
Milton Joel Caraglio75′
Gil Esaul Alcalá Barba
José Santiago Hernández García
57′ Juan Pablo Meza Tepezano
Jesús Alberto Angulo Uriarte
Martín Rea Zuccotti
Brayton Josué Vázquez Vélez
Erik Vera Franco
Luciano Federico Acosta
86′ Joe Gallardo Camacho
Ángel Jeremy Márquez Castañeda69′
Javier Eduardo Ibarra De La Rosa
Edyairth Alberto Ortega Alatorre
66′  87′ Francisco da Costa Aragão
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
57′ 79′ Kevin Federik Ramírez Dutra
Jonathan Ozziel Herrera Morales75′
86′ José Alfredo Ramírez Espino
Ían Jairo Misael Torres Ramírez
Alejandro Rivero López
Christopher Brayan Trejo Morantes81′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół Querétaro w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.