Querétaro FC - Club Santos Laguna 1-0 (1-0). Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX

12 kwietnia na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro odbyło się starcie 14. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Querétaro i Santos Laguna. Mecz zakończył się zwycięstwem Querétaro 1-0.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-12 02:00 | Stadion: Estadio La Corregidora | Arbiter: Fernando Hernández Gómez
Querétaro FC
Club Santos Laguna
1
0
G. Montes 5'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Santos Laguna wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Gonzalo Montes dla drużyny Querétaro. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Ángel Sepúlveda.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Omar Campos z Santos Laguna. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Querétaro.

Kibice Santos Laguna nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriána Lozana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Edgar Games. Na drugą połowę jedenastka Santos Laguna wyszła w zmienionym składzie, za Eduara Preciada wszedł Andrés Ibargüen.

Trener Querétaro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Kevin Escamilla, a murawę opuścił Arturo Palma. W 70. minucie za Jesúsa Oceja wszedł Eduardo Aguirre. Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze Querétaro: Jonathan Dos Santos, Ángel Sepúlveda, na ich miejsce weszli: Martín Rea, Hugo Silveira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Otery, Santiago Muñoza zajęli: Ignacio Jeraldino, Carlos Orrantía.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dórię z Santos Laguna, a w 88. minucie José Doldána z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jesús Antonio Isijara Rodríguez
88′ José Alexis Doldán Aquino
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
90′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Juan Ferney Otero Tovar78′
56′ Arturo Adolfo Palma Cisneros
Edgar Games González46′
 5′ Gonzalo Montes Calderini
Eduar Ayrton Preciado García46′
Kevin Federik Ramírez Dutra
Jesús Alberto Ocejo Zazueta70′
83′ Jonathan David Dos Santos Duré
Hugo Isaac Rodríguez De La O
83′ Martín Rea Zuccotti
David Alfredo Andrade Gómez
Erik Vera Franco
José Andrés Ávila De Santiago
56′ Kevin Rafael Escamilla Moreno
Andrés Felipe Ibargüen García46′
90′ Hugo Gabriel Silveira Pereira
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul78′

Przewaga drużyny Santos Laguna w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Querétaro obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Santos Laguna w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.