Querétaro FC - CF Pachuca 3-1 (2-0). Liga meksykańska - 5. kolejka Liga MX

W meczu 5. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 5 lutego, zespół Querétaro wygrał z Pachucą 3-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro.

5. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-05 04:00 | Stadion: Estadio La Corregidora | Arbiter: Óscar Mejía García
H. Magallanes 80' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Pachucej wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Pachucej próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu dostał Hugo Magallanes z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta spotkania.

W tym czasie zawodnicy Querétaro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Fernando Madrigal. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ángel Sepúlveda.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Querétaro, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Antonio Valencia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Pachucej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Édgara Parda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Luis Chávez. Na drugą połowę zespół Pachucej wyszedł w zmienionym składzie, za Maura Quirogę, Emmanuela Garcíę weszli Romario Ibarra, Matías Catalán.

W 49. minucie za Jeffersona Montera wszedł Kevin Ramírez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Querétaro w 58. minucie spotkania, gdy Kevin Ramírez strzelił trzeciego gola. W zdobyciu bramki pomógł Kevin Escamilla.

W 66. minucie w jedenastce Querétaro doszło do zmiany. José Gurrola wszedł za Ángela Sepúlvedę. Chwilę później trener Querétaro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł José Ramírez, a murawę opuścił Chico.

W 80. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Querétaro Hugo Magallanes. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Gustavo Daniel Cabral Cáceres
80′ (samob.) 23′ Hugo Alejandro Magallanes Silveira
Emmanuel García Vaca46′
José Alexis Doldán Aquino
Oscar Fabián Murillo Murillo
Erik Vera Franco
Kevin Nahin Álvarez Campos
49′ Jefferson Montero
Erick Daniel Sánchez Ocegueda
 29′ 67′ Antonio Valencia
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán
Kevin Rafael Escamilla Moreno
Érick Germáin Aguirre Tafolla
66′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Luis Gerardo Chávez Magallón46′
 26′ Fernando Madrigal González
Mauro Daniel Quiroga46′
67′ Francisco da Costa Aragão
Efraín Orona Zavala
67′ Javier Eduardo Ibarra De La Rosa
Édgar Felipe Pardo Castro46′
66′ José de Jesús Gurrola Castro
Miguel Ángel Tapias Dávila
49′  58′ Kevin Federik Ramírez Dutra
Romario Andrés Ibarra Mina46′
67′ 71′ José Alfredo Ramírez Espino
Roberto Antonio Nurse Anguiano
71′ Hugo Gabriel Silveira Pereira
Ismael Sosa

Przewaga zespołu Pachucej w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Querétaro pokazał jedną żółtą.

Zespół Querétaro w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.