Querétaro FC - CF Monterrey 1-0 (1-0). Liga meksykańska - 14. kolejka Liga MX

W pojedynku 14. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 20 października, drużyna Querétaro wygrała z Monterrey 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro.

14. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-20 00:00 | Stadion: Estadio La Corregidora | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
Querétaro FC
CF Monterrey
1
0
E. Vera 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Monterrey wygrał 16 razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Monterrey próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Querétaro w 34. minucie spotkania, gdy Erik Vera zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Kevin Escamilla.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Querétaro.

Na drugą połowę jedenastka Monterrey wyszła w zmienionym składzie, za Johna Medinę, Claudia Kranevittera weszli Duván Vergara, Vincent Janssen. Trener Monterrey postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Joel Campbell, a murawę opuścił Rogelio Funes.

W tej samej minucie Arturo González został zmieniony przez Celsa Ortiza. Chwilę później trener Querétaro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Bryana Oliverę. Na boisko wszedł Jefferson Montero, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kevinowi Balancie i Maximilianowi Mezie.

Esteban Maximiliano Andrada
82′ Omar Israel Mendoza Martín
John Stefan Medina Ramírez46′
Maximiliano Perg Schneider
Cesar Jasib Montes
Daniel Ángel Cervantes Fraire
Alán Isidro Montes Castro
 34′ 81′ Erik Vera Franco
Érick Germáin Aguirre Tafolla
Kevin Rafael Escamilla Moreno
Carlos Alberto Rodríguez Gómez77′
74′ Raúl Damián Torres Rodríguez
Arturo Alfonso González González60′
82′ Pablo Edson Barrera Acosta
Claudio Matías Kranevitter46′
62′ Bryan Olivera Calvo
Maximiliano Eduardo Meza90′
90′ Kevin Alexander Balanta Lucumí
Héctor Alfredo Moreno Herrera
81′ Areli Betsiel Hernández Huerta
Daniel Alexis Parra Durán
82′ Juan Pablo Meza Tepezano
Luis Gustavo Sánchez Saucedo
74′ David Cabrera Pujol
Celso Fabián Ortiz Gamarra60′
62′ Jefferson Montero
José Alfonso Alvarado Pérez77′
Manuel Viniegra García
Joel Campbell60′
82′ Alejandro Rivero López
Vincent Janssen46′
Nicolás Sosa Sánchez
Duván Andrés Vergara Hernández46′

Przewaga drużyny Monterrey w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.