Querétaro FC - Atlético San Luis 2-1 (2-0). Liga meksykańska - 11. kolejka Liga MX

W spotkaniu 11. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 15 marca, zespół Querétaro wygrał z Atlético San Luis 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Estadio La Corregidora w Santiago de Querétaro.

11. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-15 01:00 | Stadion: Estadio La Corregidora | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
N. Ibáñez 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Atlético San Luis wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Querétaro w 23. minucie spotkania, gdy Ángel Sepúlveda strzelił z karnego pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Ángelowi Sepúlvedzie z zespołu gospodarzy.

Drużyna Atlético San Luis ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Hugo Silveira. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Jefferson Montero.

Trener Atlético San Luis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lucas Passerini, a murawę opuścił Jhon Duque. W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Valencię z Querétaro, a w 58. minucie Dionicia Escalantego z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie Dionicio Escalante zastąpił Ricarda Cháveza. W 63. minucie sędzia ukarał kartką Jeffersona Montera, piłkarza gospodarzy. Trener Querétaro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gonzala Montesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jefferson Montero.

W 71. minucie Juan Castro został zmieniony przez Federica Gina, a za Damiána Batalliniego wszedł na boisko Pablo Barrera, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético San Luis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hugona Silveirę na Jonathana Dos Santosa. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Hugonowi Silveirze z Querétaro. W 88. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Nicolás Ibáñez.

W 90. minucie w zespole Querétaro doszło do zmiany. Hugo Magallanes wszedł za Ángela Sepúlvedę. W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę dostał Luis Villegas, zawodnik Querétaro. Drużynie Atlético San Luis zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Querétaro.

Silveira Pereira
90′ Luis Carlos Villegas García
Carlos Felipe Rodríguez Rangel
51′ Antonio Valencia
Juan David Castro Ruiz71′
63′ 67′ Jefferson Montero
Javier Güemez López
Kevin Rafael Escamilla Moreno
Damián Iván Batallini71′
 23′ (k.) 42′ 90′ Ángel Baltazar Sepúlveda Sánchez
Nicolás Alejandro Ibáñez  88′ (k.)
 45′ 77′ 78′ Hugo Gabriel Silveira Pereira
Germán Berterame
Edder Ricardo Martínez Bahena
Diego Urtiaga Ramírez
Aristeo García Moreno
Ventura Alvarado Aispuro
90′ Hugo Alejandro Magallanes Silveira
Pablo César López Martínez
67′ Gonzalo Montes Calderini
Jorge Alberto Sánchez López
Arturo Adolfo Palma Cisneros
Pablo Edson Barrera Acosta71′
78′ Jonathan David Dos Santos Duré
Lucas Giuliano Passerini46′
José de Jesús Gurrola Castro

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Atlético San Luis przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Atlético San Luis w drugiej połowie dokonała czterech zmian.