Pumas - Tigres 0-0. Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

18 kwietnia na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbył się pojedynek 15. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu i Tigres. Mecz zakończył się remisem 0-0.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-18 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: Adonai Escobedo González
Pumas de la Universidad de Mexico
CF Tigres de la Universidad Autónoma de Nuevo León
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Tigres wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 12.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie Nicolás López zastąpił Leonarda Fernándeza. A kibice Pumasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Iturbego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sebastián Saucedo.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Tigres postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Raymundo Fulgencio, a murawę opuścił Luis Quiñónes. W 89. minucie w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Amaury García wszedł za Juana Vigóna. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Facundo Waller z zespołu gospodarzy.

Carlos Joel Salcedo
90′ Facundo Federico Waller Martiarena
Aldo Jafid Cruz Sánchez
89′ Juan Pablo Vigón Cham
Nicolás Federico López Alonso56′
71′ Carlos Gutiérrez Estefa
Guido Pizarro
78′ Favio Enrique Álvarez
Rafael De Souza Pereira
Erik Antonio Lira Méndez
Luis Enrique Quiñónes83′
71′ Sebastián Saucedo Mondragón
Erick Alejandro Ávalos Alejo
71′ Ángel García Hernández
Leonardo Cecilio Fernández López56′
89′ Amaury García Moreno
Raymundo de Jesús Fulgencio Román83′
78′ Leonel López González
José Samuel Solís Madrigal
Gerardo Moreno Cruz
Patrick Ogama Vendrechovski
Johan Aldair Rodríguez Paniagua

71′ Juan Manuel Iturbe

Gabriel Arturo Torres Tejada

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Pumasu przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Tigres w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.