Pumas de la Universidad de Mexico - Mazatlán FC 3-0 (1-0). Liga meksykańska - 2. kolejka Liga MX

17 stycznia na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbyło się starcie 2. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu i Mazatlán FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Pumasu 3-0.

2. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-01-17 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
E. Montejano 70'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pumasu w 11. minucie spotkania, gdy Facundo Waller zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Alan Mozo.

W 19. minucie Juan Dinenno zastąpił Emanuela Montejana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Pumasu.

Drużyna Mazatlán FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Carlos Gutiérrez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Emanuel Montejano.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Mazatlán FC doszło do zmiany. Luis Rey wszedł za Fernanda Aristeguietę. Po chwili trener Pumasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Facunda Wallera. Na boisko wszedł Leonel López, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Niedługo później Emanuel Montejano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pumasu, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Johan Vásquez.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Néstor Vidrio, Carlos Vargas, a na ich miejsce weszli Israel Jiménez, Efraín Velarde. W tej samej minucie trener Mazatlán FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cándido Ramírez, a murawę opuścił Walter Sandoval. W 72. minucie José Ortiz został zmieniony przez Maria Osunę, co miało wzmocnić jedenastkę Mazatlán FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Vigóna na Sebastiána Saucedo oraz Carlosa Gutiérreza na Ángela Garcíę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Efraín Velarde Calvillo72′
 61′ 80′ Carlos Gutiérrez Estefa
Luis Ángel Mendoza Escamilla
80′ Juan Pablo Vigón Cham
Rodrigo Javier Millar Carvajal
Juan Manuel Iturbe
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio
 11′ 69′ Facundo Federico Waller Martiarena
Walter Gael Sandoval Contreras72′
Erik Antonio Lira Méndez
Camilo Da Silva Sanvezzo
19′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Luis Gabriel Rey Mejía62′
80′ Ángel García Hernández
Carlos Alonso Vargas Tenorio72′
Amaury García Moreno
Néstor Vicente Vidrio Serrano72′
69′ Leonel López González
Daniel Guadalupe Amador Osuna
Gerardo Moreno Cruz
Roberto Ismael Meraz Bernal
80′ Sebastián Saucedo Mondragón
Mario Humberto Osuna Pereznuñez72′
Jonathan Suárez Cortes
Cándido Saúl Ramírez Montes72′
19′  70′ Emanuel Montejano Arroyo
Manuel Pérez Ruiz

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Pumasu wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.