Pumas de la Universidad de Mexico - FC Juárez 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

W meczu 13. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 17 października, zespół Pumasu wygrał z FC Juárez 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-17 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: Adonai Escobedo González
Pumas de la Universidad de Mexico
FC Juárez
1
0
W. Corozo 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Alanowi Mozie z jedenastki gospodarzy. Była to druga minuta spotkania.

Na drugą połowę zespół Pumasu wyszedł w zmienionym składzie, za Rogéria wszedł Diogo. Trener FC Juárez postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alberta Acostę wszedł Adrián Mora, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W tej samej minucie José Esquivel zastąpił Fabiána Castilla. W 66. minucie Alek Álvarez został zmieniony przez Sebastiána Saucedo, co miało wzmocnić zespół Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hugona Gonzáleza na Carlosa Rodrígueza. Niedługo później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Washington Corozo, a murawę opuścił Favio Álvarez. Washington Corozo bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie Higor został zmieniony przez Cristiana Battocchia, co miało wzmocnić drużynę Pumasu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Rolana na Flavia Santosa w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Pumasu i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Pumasu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Minutę później na listę strzelców wpisał się Washington Corozo. Asystę zaliczył Cristian Battocchio.

Hugo Alfonso González Durán
2′ Alan Mozo Rodríguez
Jaime Gómez Valencia
Arturo Ortíz Martínez
Víctor Gustavo Velázquez Ramos
Nicolás Omar Freire
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
84′ Efraín Velarde Calvillo
Alberto Joshimar Acosta Alvarado53′
79′ Favio Enrique Álvarez
José Juan García Manríquez
Erik Antonio Lira Méndez
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
66′ Alek Álvarez Bermúdez
José Joaquín Esquivel Martínez53′
79′ Higor Matheus Meritão
Ariel Matías García
Juan Ignacio Dinenno De Cara
Diego Alejandro Rolan Silva90′
46′ José Rogerio de Oliveira Melo
Pedro Raul Garay da Silva
Julio José González Vela-Alvizu
Carlos Felipe Rodríguez Rangel68′
79′ Cristian Damián Battocchio
Francisco Contreras Báez
66′ 90′ Sebastián Saucedo Mondragón
Martín Luis Galván Romo
79′  90′ Washington Bryan Corozo Becerra
Fernando José Marques Maciel
46′ Diogo de Oliveira Barbosa
Flavio Jesús Santos Carrillo90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Pumasu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.