Pumas de la Universidad de Mexico - CSyD Atlas de Guadalajara 0-1 (0-1). Liga meksykańska - Liga MX

3 grudnia na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbyło się spotkanie rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu i Atlasu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlasu 1-0.

Meksyk - Liga MX
2021-12-03 04:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: Jorge Isaac Rojas Castillo
Pumas de la Universidad de Mexico
CSyD Atlas de Guadalajara
0
1
J. Furch 43'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków drużyna Pumasu wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz 16 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez drużynę Atlasu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Julio Furch. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Julián Quiñones.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlasu.

Trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Diogo, a murawę opuścił Sebastián Saucedo. W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Dinenna z Pumasu, a w 58. minucie Andersona Santamaríę z drużyny przeciwnej.

W 74. minucie Washington Corozo został zmieniony przez Rogéria. W tej samej minucie trener Atlasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Ángela Márqueza. Na boisko wszedł Edgar Zaldivar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 81. minucie Leonel López został zmieniony przez Higora, co miało wzmocnić jedenastkę Pumasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliána Quiñonesa na Christophera Treja oraz Julia Furcha na Franca Troyanskiego.

Hugo Martín Nervo
46′ Sebastián Saucedo Mondragón
Ían Jairo Misael Torres Ramírez
74′ Washington Bryan Corozo Becerra
Ángel Jeremy Márquez Castañeda74′
81′ Leonel López González
Aldo Paul Rocha González
Favio Enrique Álvarez
Julio César Furch  43′ 90′
49′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Edyairth Alberto Ortega Alatorre
81′ Higor Matheus Meritão
Edgar Zaldivar Valverde74′
Jerónimo Rodríguez Guemes
Jonathan Ozziel Herrera Morales
46′ Diogo de Oliveira Barbosa
Christopher Brayan Trejo Morantes86′
74′ José Rogerio de Oliveira Melo
Franco Troyansky90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.