Pumas de la Universidad de Mexico - Club America 0-0. Liga meksykańska - Liga MX

25 listopada na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbył się pojedynek rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu i Clubu América. Mecz zakończył się remisem 0-0.

Meksyk - Liga MX
2021-11-25 02:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: Jorge Antonio Pérez Durán
Pumas de la Universidad de Mexico
Club America
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Drużyna Clubu América wygrała aż 23 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 11.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Dinenna z Pumasu, a w 33. minucie Sebastiána Cáceresa z drużyny przeciwnej.

Trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Washington Corozo, a murawę opuścił Diogo. W 61. minucie za Federica Viñasa wszedł Henry Martín.

W 63. minucie kartkę dostał Miguel Layun, zawodnik Clubu América. W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Higor, Marco García, a na ich miejsce weszli Leonel López, Sebastián Saucedo. Trener Clubu América postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Richarda Sáncheza i na pole gry wprowadził napastnika Rogera Martíneza, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w jedenastce Clubu América doszło do zmiany. Francisco Córdova wszedł za Maura Laíneza.

Richard Rafael Sánchez Guerrero87′
66′ Leonel López González
Álvaro Fidalgo Fernández
66′ Sebastián Saucedo Mondragón
Salvador Reyes Chávez
30′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Fernando Madrigal González
59′ Diogo de Oliveira Barbosa
Jordan Jesús Silva Díaz
66′ Marco Antonio García Robledo
Francisco Sebastián Córdova Reyes90′
66′ Higor Matheus Meritão
Antonio De Jesús López Amenábar
Jerónimo Rodríguez Guemes
Nicolás Benedetti Roa
59′ Washington Bryan Corozo Becerra
Henry Josué Martín Mex61′
Emanuel Montejano Arroyo
Roger Beyker Martínez Tobinson87′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Clubu América przyznał dwie.