Pumas de la Universidad de Mexico - CF Pachuca 0-0. Liga meksykańska - Liga MX

29 listopada na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu a Pachucej. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Pachucej 0-0, który wywalczyła awans.

Meksyk - Liga MX
2020-11-29 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: Fernando Hernández Gómez
Pumas de la Universidad de Mexico
CF Pachuca
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 starć zespół Pachucej wygrał 14 razy i zanotował 12 porażek oraz 15 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Pachucej próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Alanowi Mozie z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta spotkania.

Trener Pachucej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Ismael Sosa, a murawę opuścił Francisco Figueroa. W tej samej minucie za Víctora Dávilę wszedł Erick Sánchez.

W 60. minucie Facundo Waller został zmieniony przez Andrésa Iniestrę, co miało wzmocnić zespół Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Víctora Guzmána na Édgara Parda oraz Emmanuela Garcíę na Roberta Nursego. Trener Pumasu postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Carlosa Gutiérreza i na pole gry wprowadził napastnika Juana Iturbego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie Rodrigo Salinas został zmieniony przez Bryana Gonzáleza, co miało wzmocnić zespół Pachucej. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Dinenna na Bryana Mendozę w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Óscar Alfredo Ustari
27′ Alan Mozo Rodríguez
Emmanuel García Vaca68′
74′ Carlos Gutiérrez Estefa
Víctor Alfonso Guzmán Guzmán68′
Juan Pablo Vigón Cham
Erick Germain Aguirre Tafolla
Erik Antonio Lira Méndez
Luis Gerardo Chávez Magallón
60′ Facundo Federico Waller Martiarena
Francisco Antonio Figueroa Díaz57′
90′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Miguel Ángel Herrera Equihua
60′ Andrés Iniestra Vázquez Mellado
Bryan Alonso González Olivan78′
Leonel López González
Efraín Orona Zavala
90′ Bryan Mendoza Cruz
Erick Daniel Sánchez Ocegueda57′
74′ Juan Manuel Iturbe
Ismael Sosa57′

Jeśli jedenastka Pachucej nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Pumasu przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Pachucej w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.