Pumas - Cruz Azul 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 10. kolejka Liga MX

W spotkaniu 10. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 8 marca, zespół Pumasu przegrał z Cruz Azul 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

10. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-03-08 04:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
Pumas de la Universidad de Mexico
Cruz Azul FC
0
1
J. Rodríguez 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka Cruz Azul wygrała aż 20 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Favia Álvareza z Pumasu, a w 65. minucie Roberta Alvarada z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Carlos Gutiérrez został zastąpiony przez Ángela Garcíę.

Trener Cruz Azul postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Guillerma Fernándeza i na pole gry wprowadził napastnika Bryana Angula, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Víctor Yotún, Elías Hernández, a na ich miejsce weszli Roberto Alvarado, Orbelín Pineda. Chwilę później trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Facundo Waller, a murawę opuścił Gabriel Torres.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Johan Vásquez, piłkarz Pumasu.

Jedyną bramkę meczu dla Cruz Azul zdobył z karnego Jonathan Rodríguez w czwartej minucie doliczonego czasu meczu. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W piątej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy Cruz Azul: Santiago Giménez, José Martínez, a na ich miejsce weszli Jonathan Rodríguez, Rafael Baca. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pumasu: Juanowi Dinennowi i Nicolásowi Freiremu.

Juan Marcelo Escobar Chena
90′ Johan Felipe Vásquez Ibarra
Pablo César Aguilar Benítez
90′ Nicolás Omar Freire
Julio César Domínguez Juárez
Jerónimo Rodríguez Guemes
José Ignacio Rivero Segade
66′ Carlos Gutiérrez Estefa
Luis Francisco Romo Barrón
90′ Juan Pablo Vigón Cham
Guillermo Matías Fernández71′
54′ 80′ Favio Enrique Álvarez
Rafael Baca Miranda90′
Erik Antonio Lira Méndez
Roberto Carlos Alvarado Hernández65′ 77′
90′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Jonathan Javier Rodríguez Portillo  90′ (k.) 90′
80′ Gabriel Arturo Torres Tejada
José Joaquín Martínez Valadez90′
66′ Ángel García Hernández
Alexis Francisco Peña López
Amaury García Moreno
Josué Emmanuel Reyes Santacruz
Leonel López González
Josué Misael Domínguez González
90′ Bryan Mendoza Cruz
Elías Hernán Hernández Jacuinde77′
Gerardo Moreno Cruz
Víctor Yoshimar Yotún Flores77′
80′ Facundo Federico Waller Martiarena
Bryan Dennys Angulo Tenorio71′
80′ Juan Manuel Iturbe
Santiago Tomás Giménez90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Cruz Azul pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Cruz Azul w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.