Pumas - Atlas 0-0. Liga meksykańska - 1. kolejka Liga MX

25 lipca na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku odbyło się spotkanie 1. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Pumasu i Atlasu. Mecz zakończył się remisem 0-0.

1. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-07-25 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: Luis Enrique Santander Aguirre
Pumas de la Universidad de Mexico
CSyD Atlas de Guadalajara
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka Pumasu wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz 15 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Pumasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Amaury'ego Garcíę, Higora weszli Washington Corozo, Erik Lira. W 61. minucie Favio Álvarez został zastąpiony przez Rogéria.

W 74. minucie boisko opuścili zawodnicy Atlasu : Franco Troyansky, Christopher Trejo, a na ich miejsce weszli Julio Furch, Jonathan Herrera. Trener Pumasu postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Sebastiána Saucedo i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Torresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie Leonel López został zmieniony przez Marca Garcíę, co miało wzmocnić zespół Pumasu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliána Quiñonesa na Gonzala Maroniego w 87. minucie oraz Ángela Márqueza na Edgara Zaldivara w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Ían Torres z Atlasu. Była to 90. minuta pojedynku.

Luis Ricardo Reyes Moreno
46′ Amaury García Moreno
Ángel Jeremy Márquez Castañeda90′
61′ Favio Enrique Álvarez
Ían Jairo Misael Torres Ramírez90′
77′ Sebastián Saucedo Mondragón
Jonathan Ozziel Herrera Morales74′
78′ Leonel López González
Aldo Paul Rocha González
46′ Higor Matheus Meritão
Gaddi Axel Aguirre Ledesma
78′ Marco Antonio García Robledo
Brayton Josué Vázquez Vélez
46′ Erik Antonio Lira Méndez
Pablo González Díaz
Gerardo Moreno Cruz
Gonzalo Maroni87′
46′ Washington Bryan Corozo Becerra
Edgar Zaldivar Valverde90′
61′ José Rogerio de Oliveira Melo
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Emanuel Montejano Arroyo
Christopher Brayan Trejo Morantes74′
77′ Gabriel Arturo Torres Tejada
Franco Troyansky74′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Pumasu żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Atlasu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.