Puebla Futbol Club - Impulsora del Deportivo Necaxa S.A. de C.V. 2-2 (1-0). Liga - 9. kolejka

17 sierpnia na Estadio Cuauhtemoc odbył się mecz 9. kolejki Liga MX pomiędzy drużynami Puebli i Necaxy. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

17 sierpnia  na Estadio Cuauhtemoc odbył się mecz  9. kolejki  Liga MX pomiędzy drużynami Puebli  i Necaxy. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Necaxy wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Asystę przy golu zaliczył Maximiliano Araujo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puebli w 15. minucie spotkania, gdy Martin Barragan zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Puebli.

Zespół Puebli długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 39 minut, jednak jedenastka Necaxy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Facundo Batista. Sytuację bramkową stworzył Angelo Araos.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Puebli przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Jordi Cortizo.

W 71. minucie za Angela Araosa wszedł Heriberto Jurado. Między 73. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Puebli: Ivan Moreno, Martin Barragan, na ich miejsce weszli: Amaury Escoto, Jozy Altidore. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Facunda Batisty, Bryana Garniki zajęli: Jesus Godinez, Diego Gomez.

Zespół Necaxy wyrównał wynik meczu. W 83. minucie Agustin Oliveros wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Heriberto Jurado.

W 86. minucie arbiter ukarał kartką Gustava Ferrareisa, zawodnika Puebli. Chwilę później trener Puebli postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Aguilara wszedł Ivo Vazquez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Puebli utrzymać remis. W tej samej minucie Gustavo Ferrareis został zmieniony przez Luisa Garcię, a za Federica Mancuella wszedł na boisko Pablo Diaz, co miało wzmocnić jedenastkę Puebli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fernanda Madrigala na Daniela Parrę oraz Miltona Gimeneza na Ricarda Monreala.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Agustin Oliveros z zespołu Necaxy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.