Puebla FC - Pumas de la Universidad de Mexico 0-0. Liga meksykańska - 16. kolejka Liga MX

W pojedynku 16. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 24 kwietnia, zespół Puebli zremisował z Pumasem 0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio Cuauhtémoc.

16. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-24 02:30 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: Óscar Mejía García
Puebla FC
Pumas de la Universidad de Mexico
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Pumasu wygrała 15 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Puebli próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pumas: Erikowi Lirze w 28. i Alanowi Mozie w 36. minucie.

Trener Pumasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Ángel García, a murawę opuścił Sebastián Saucedo. W 77. minucie w jedenastce Pumasu doszło do zmiany. Juan Iturbe wszedł za Gabriela Torresa.

A kibice Puebli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Álvareza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Maximiliano Araújo. W 81. minucie Santiago Ormeño zastąpił Guillerma Martíneza. W 83. minucie Favio Álvarez został zmieniony przez Carlosa Gutiérreza, co miało wzmocnić jedenastkę Pumasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Corrala na Gustava Ferrareisa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Facundowi Wallerowi z Pumasu. Była to 90. minuta spotkania.

Nicolás Omar Freire
89′ George Ulises Corral Ang
Facundo Federico Waller Martiarena90′
Javier Alván Salas Salazar
Favio Enrique Álvarez83′
Christian Alejandro Tabó Hornos
Juan Pablo Vigón Cham
81′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Erik Antonio Lira Méndez28′
Omar Andrés Fernández Frasica
Sebastián Saucedo Mondragón62′
Salvador Reyes Chávez
Juan Ignacio Dinenno De Cara
81′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Amaury García Moreno
89′ Gustavo Henrique Ferrareis
Carlos Gutiérrez Estefa83′
Jesús Arturo Paganoni Peña
Leonel López González
81′ Daniel Álvarez López
Gerardo Moreno Cruz
81′ Guillermo Martínez Ayala
Jerónimo Rodríguez Guemes
Ángel Manuel Robles Guerrero
Juan Manuel Iturbe77′

Przewaga drużyny Puebli w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Puebli żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.