Puebla FC - Mazatlán FC 3-1 (1-1). Liga meksykańska - 13. kolejka Liga MX

3 kwietnia na Estadio Cuauhtémoc odbył się pojedynek 13. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli i Mazatlán FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Puebli 3-1.

13. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-04-03 03:30 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: Eduardo Galván Basulto
Giovanni Augusto 16'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Puebli.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Segovię z Puebli, a w 10. minucie Nicolása Vikonisa z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to piłkarze Mazatlán FC otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Giovanni Augusto. W zdobyciu bramki pomógł Camilo Sanvezzo.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Omara Fernándeza z Puebli, a w 37. minucie Nicolása Díaza z drużyny przeciwnej. W 43. minucie José Ortiz został zmieniony przez Maria Osunę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Nicolás Vikonis, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 10. minucie.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Mazatlán FC jak grom z jasnego nieba, trener w piątej minucie doliczonego czasu ściągnął z boiska napastnika Camila Sanvezza, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Ricardo Gutiérrez.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W szóstej minucie doliczonego czasu Santiago Ormeño wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Puebli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Maximiliano Araújo, a murawę opuścił Juan Segovia. Maximiliano Araújo nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. Po godzinie gry żółtą kartką został ukarany Fernando Aristeguieta, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puebli w 64. minucie spotkania, gdy Salvador Reyes zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Javier Salas.

Drużyna Mazatlán FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Maximiliano Araújo.

Między 73. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Mazatlán FC: Luis Mendoza, Lorenzo Reyes, Israel Jiménez, na ich miejsce weszli: Roberto Meraz, Jorge Padilla, Rodrigo Millar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Santiago Ormeña, George'a Corrala zajęli: Guillermo Martínez, Lucas Maia. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Roberto Meraz z Mazatlán FC. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

José Enrique Ortiz Cortes43′
5′ 46′ Juan Pablo Segovia González
Nicolás Andrés Díaz Huincales37′
Maximiliano Perg Schneider
Néstor Vicente Vidrio Serrano
81′ George Ulises Corral Ang
Israel Sabdi Jiménez Nañez74′
Christian Alejandro Tabó Hornos
Luis Ángel Mendoza Escamilla73′
33′ 68′ Omar Andrés Fernández Frasica
Lorenzo Enrique Reyes Vicencio73′
 64′ Salvador Reyes Chávez
Carlos Alonso Vargas Tenorio
69′ Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Fernando Luis Aristeguieta de Luca62′
Javier Alván Salas Salazar
Camilo da Silva Sanvezzo45′
 45′ (k.) 81′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso  16′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Ricardo Daniel Gutiérrez Hernández45′
81′ Lucas Jaques Varone Maia
Rodrigo Javier Millar Carvajal74′
46′  72′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Mario Humberto Osuna Pereznuñez43′
Diego Eduardo De Buen Juárez
Cándido Saúl Ramírez Montes
69′ Gustavo Henrique Ferrareis
Manuel Pérez Ruiz
68′ Daniel Álvarez López
Michael Jhon Ander Rangel Valencia
81′ Guillermo Martínez Ayala
Walter Gael Sandoval Contreras

Zawodnicy Mazatlán FC obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.