Puebla FC - FC Juárez 4-0 (2-0). Liga meksykańska - 6. kolejka Liga MX

W pojedynku 6. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 13 lutego, drużyna Puebli wysoko wygrała z FC Juárez 4-0 (2-0). Mecz odbył się na Estadio Cuauhtémoc.

6. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-13 02:30 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: Fernando Hernández Gómez
Puebla FC
FC Juárez
4
0
S. Ormeño 5',51',70'
A. Tabó 43'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Puebli w piątej minucie spotkania, gdy Santiago Ormeño zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Daniel Aguilar.

W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Flavia Santosa z FC Juárez, a w 39. minucie Emanuela Gulartego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Puebli, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Christian Tabó. Asystę przy bramce zanotował Omar Fernández.

Na drugą połowę drużyna FC Juárez wyszła w zmienionym składzie, za José Esquivela wszedł Ayron Del Valle.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Santiago Ormeño z Puebli. Kibice FC Juárez nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eryca Castilla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Flavio Santos.

Niedługo później Santiago Ormeño wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puebli, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie starcia. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Omar Fernández.

W 71. minucie Christian Tabó został zastąpiony przez Daniela Álvareza. W tej samej minucie w jedenastce Puebli doszło do zmiany. Diego De Buen wszedł za Emanuela Gulartego. Chwilę później trener Puebli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Maximiliano Araújo, a murawę opuścił Omar Fernández.

Między 72. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Juárez: Alberto Acosta, Ariel García, Marco Fabian, na ich miejsce weszli: Luis Pavez, Blas Armoa, Andrés Iniestra. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Aguilara, Santiago Ormeña zajęli: Clifford Aboagye, Guillermo Martínez. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Luisowi Lópezowi z FC Juárez. Była to 77. minuta spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Enrique Eduardo Palos Reyes
39′ 71′ Emanuel Gularte Méndez
Jefferson Alfredo Intriago Mendoza
 43′ 71′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Marco Fabian83′
72′ Omar Andrés Fernández Frasica
José Joaquín Esquivel Martínez46′
78′ Daniel Aguilar Muñoz
Flavio Jesús Santos Carrillo8′ 63′
Salvador Reyes Chávez
Dario Lezcano
 5′, 51′ (k.), 70′ 78′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Ariel Matías García72′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Edmundo Iván Vázquez Mellado Pérez
Ivo Saúl Vázquez Serrano
Pol García Tena
78′ Clifford Aboagye
Luis Alberto Pavez Muñoz72′
72′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Andrés Iniestra Vázquez Mellado83′
71′ Diego Eduardo De Buen Juárez
Jesús Eduardo Zavala Castañeda
Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Blas Esteban Armoa Núñez72′
Antonio de Jesús Soto López
Eryc Leonel Castillo Arroyo63′
71′ Daniel Álvarez López
Francisco Contreras Báez
78′ Guillermo Martínez Ayala
Ayron Del Valle Rodríguez46′

Brian Alejandro Rubio Rodríguez

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Juárez pokazał dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.