Puebla FC - CSyD Atlas de Guadalajara 1-0 (0-0). Liga meksykańska - Liga MX

16 maja na Estadio Cuauhtémoc odbył się pojedynek rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli a Atlasu. Mecz zakończył się zwycięstwem Puebli 1-0. Ponieważ w pierwszym starciu zwyciężył zespół Atlasu tylko 1-0, więc awans wywalczyła jedenastka Puebli.

A. Santamaría 70' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Puebli wygrała 13 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Miltonowi Caragliowi z jedenastki gości. Była to 13. minuta spotkania.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Maximiliano Perg z Puebli. Trener Puebli postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Daniela Aguilara i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Álvareza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie za Maximiliana Perga wszedł Emanuel Gularte. W 60. minucie kartką został ukarany Aldo Rocha, piłkarz gości. W tej samej minucie w jedenastce Atlasu doszło do zmiany. Pablo González wszedł za Christophera Treja.

Kibice Atlasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edgara Zaldivara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ángel Márquez. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Maximiliano Araújo, Gustavo Ferrareis, a na ich miejsce weszli Salvador Reyes, George Corral. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Edgarowi Zaldivarowi z jedenastki gości.

W 70. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Atlasu Anderson Santamaría. W doliczonej szóstej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Antonemu Silvie, zawodnikowi Puebli.

Puebla FC
90′ Antony Domingo Silva Cano
Camilo Vargas
Israel Reyes Romero
Diego Armando Barbosa Zaragoza77′
Juan Pablo Segovia González
Anderson Santamaría Bardales 70′ (samob.)
50′ 55′ Maximiliano Perg Schneider
Hugo Martín Nervo
64′ George Ulises Corral Ang
Jesús Alberto Angulo Uriarte
Javier Alván Salas Salazar
Ángel Jeremy Márquez Castañeda61′
55′ Daniel Aguilar Muñoz
Ían Jairo Misael Torres Ramírez82′
64′ Salvador Reyes Chávez
Aldo Paul Rocha González60′ 76′
78′ Omar Andrés Fernández Frasica
José Santiago Hernández García
55′ Emanuel Gularte Méndez
José Javier Abella Fanjul
78′ Lucas Jaques Varone Maia
Gaddi Axel Aguirre Ledesma
Clifford Aboagye
Luis Ricardo Reyes Moreno
64′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Pablo González Díaz60′
Diego Eduardo De Buen Juárez
Edgar Zaldivar Valverde61′ 67′
64′ Gustavo Henrique Ferrareis
Marcelo Javier Correa82′
55′ Daniel Álvarez López
Julio César Furch77′
Guillermo Martínez Ayala
Bryan Eduardo Garnica Cortéz
Ángel Manuel Robles Guerrero
Jonathan Ozziel Herrera Morales76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.