Puebla FC - Club Santos Laguna 1-0 (0-0). Liga meksykańska - Liga MX

24 maja na Estadio Cuauhtémoc odbył się mecz rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli a Santos Laguna. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Puebli 1-0. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężył zespół Santos Laguna 3-0, więc to on wywalczył awans.

Meksyk - Liga MX
2021-05-24 02:00 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: Fernando Guerrero Ramírez
Puebla FC
Club Santos Laguna
1
0
S. Ormeño 54'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania zespół Santos Laguna wygrał 15 razy i zanotował dwie porażki oraz 16 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Puebli próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Puebli rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juana Segovię wszedł Lucas Maia. Trener Puebli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Maximiliano Araújo, a murawę opuścił Daniel Aguilar.

Jedyną bramkę meczu dla Puebli zdobył Santiago Ormeño w 54. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Christian Tabó.

W 56. minucie Christian Tabó zastąpił Amaury'ego Escoto. A trener Santos Laguna wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andrésa Ibargüena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Eduar Preciado. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Santos Laguna: Eduardo Aguirre, Juan Otero, Diego Valdés, na ich miejsce weszli: Hugo Rodríguez, Jesús Ocejo, Ronaldo Prieto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Omara Fernándeza, Daniela Álvareza zajęli: Guillermo Martínez, Gustavo Ferrareis.

W 86. minucie żółtą kartką został ukarany Carlos Acevedo, zawodnik Santos Laguna. W doliczonej szóstej minucie meczu arbiter wyrzucił z boiska Amaury'ego Escoto z Puebli. Cztery minuty później żółtą kartkę obejrzał Andrés Ibargüen z zespołu gości.

Félix Eduardo Torres Caicedo
46′ Juan Pablo Segovia González
Matheus Dória Macedo
Salvador Reyes Chávez
Omar Antonio Campos Chagoya
76′ Daniel Álvarez López
Fernando Gorriarán Fontes
46′ Daniel Aguilar Muñoz
Juan Ferney Otero Tovar76′
Javier Alván Salas Salazar
Eduar Ayrton Preciado García66′
56′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Alan Jhosué Cervantes Martín del Campo
 54′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Diego Alfonso Valdés Contreras85′
72′ Omar Andrés Fernández Frasica
Eduardo Daniel Aguirre Lara76′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Manuel Gibran Lajud Bojalil
Emanuel Gularte Méndez
Ismael Govea Solorzano
46′ Lucas Jaques Varone Maia
Hugo Isaac Rodríguez De La O76′
Clifford Aboagye
David Alfredo Andrade Gómez
46′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Jesús Antonio Isijara Rodríguez
Diego Eduardo De Buen Juárez
Jesús Alberto Ocejo Zazueta76′
56′ 90′ Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Ronaldo De Jesús Prieto Ramírez85′
76′ Gustavo Henrique Ferrareis
Andrés Felipe Ibargüen García66′ 90′
72′ Guillermo Martínez Ayala
Ignacio Alejandro Jeraldino Jul
Ángel Manuel Robles Guerrero
Santiago René Muñóz Robles

Drużyna Puebli była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Puebli w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.