Puebla FC - Club Necaxa 1-0 (0-0). Liga meksykańska - 8. kolejka Liga MX

27 lutego na Estadio Cuauhtémoc odbyło się starcie 8. kolejki meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli i Club Necaxa. Mecz zakończył się zwycięstwem Puebli 1-0.

8. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-02-27 02:30 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: César Arturo Ramos Palazuelos
Puebla FC
Club Necaxa
1
0
E. Gularte 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Club Necaxa wygrała aż osiem razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Club Necaxa rozpoczął w zmienionym składzie, za Raúla Sandovala wszedł Bryan Carvallo. Trener Club Necaxa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Fernando Arce, a murawę opuścił David Cabrera.

W 55. minucie Alejandro Andrade został zmieniony przez Yerka Leivę.

Dopiero w drugiej połowie Emanuel Gularte wywołał eksplozję radości wśród kibiców Puebli , zdobywając bramkę w tej samej minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Juan Segovia.

Niestety w 65. minucie meczu Antony Silva bramkarz Puebli z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Jesúsa Rodrígueza - rezerwowego bramkarza jedenastki. Między 69. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Puebli: Christian Tabó, Maximiliano Araújo, Omar Fernández, Santiago Ormeño, na ich miejsce weszli: Daniel Aguilar, Daniel Álvarez, Gustavo Ferrareis, Amaury Escoto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Iana Gonzáleza, Juana Delgady zajęli: Maximiliano Salas, Kevin Mercado. Jedyną kartkę w meczu dostał Javier Salas z Puebli. Była to 89. minuta pojedynku.

Club Necaxa
65′ Antony Domingo Silva Cano
Luis Ángel Malagón Velázquez
 55′ Emanuel Gularte Méndez
Raúl Martín Sandoval Zavala46′
89′ Javier Alván Salas Salazar
Alejandro Andrade Rivera55′
75′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Juan Antonio Delgado Baeza69′
75′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
David Cabrera Pujol46′
76′ Omar Andrés Fernández Frasica
Alejandro Zendejas Saavedra
Salvador Reyes Chávez
Ian González Nieto69′
88′ Santiago Gabriel Ormeño Zayas
Martín Barragán Negrete
65′ Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Rubén Darío Castellanos Garza
Maximiliano Perg Schneider
Mario Humberto De Luna Saucedo
Lucas Jaques Varone Maia
Jairo Daniel González Fajardo
75′ Daniel Aguilar Muñoz
Jair Pereira Rodríguez
Diego Eduardo De Buen Juárez
Fernando David Arce Juárez46′
88′ Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Bryan Andrés Carvallo Utreras46′
76′ Gustavo Henrique Ferrareis
Yerko Bastián Leiva Lazo55′
75′ Daniel Álvarez López
Bryan Aarón Casas Roque
Guillermo Martínez Ayala
Kevin Bryan Mercado Mina69′

Maximiliano Nahuel Salas69′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Club Necaxa żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.