Puebla FC - Club León 2-1 (1-1). Liga meksykańska - Liga MX

26 listopada na Estadio Cuauhtémoc odbył się pojedynek rozgrywek meksykańskiej Liga MX pomiędzy drużynami Puebli i Club León. Starcie zakończyło się zwycięstwem Puebli 2-1.

Meksyk - Liga MX
2021-11-26 02:00 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: Erick Yair Miranda Galindo
J. Barreiro 28'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Club León nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie Jaine Barreiro dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Pablo Parra. Bramka padła po podaniu Gustava Ferrareisa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał George'owi Corralowi z Puebli. Była to 37. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na murawie, jak to często zdarzało się Pueblom w tym sezonie, pojawił się Alberto Herrera, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie George'a Corrala. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Christian Tabó został zmieniony przez Guillerma Martíneza.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Israelowi Reyesowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Club León postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Omara Fernándeza wszedł Fernando Navarro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Club León nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W tej samej minucie w zespole Club León doszło do zmiany. Emmanuel Gigliotti wszedł za Víctora Dávilę.

W 75. minucie kartkę dostał Rodolfo Cota, piłkarz Club León.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Puebli przyniosły efekt bramkowy. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Maximiliano Araújo. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Gustavo Ferrareis.

W doliczonej drugiej minucie meczu kartkę obejrzał Ivo Vázquez z Puebli. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Rodolfo Cota Robles75′
71′ Israel Reyes Romero
Santiago Colombatto
37′ 60′ George Ulises Corral Ang
Ángel Israel Mena Delgado
Javier Alván Salas Salazar
Jean David Meneses Villarroel
60′ Christian Alejandro Tabó Hornos
José Iván Rodríguez Rebollar
 30′ 83′ Pablo Alejandro Parra Rubilar
Omar Andrés Fernández Frasica74′
 79′ 90′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
Víctor Alejandro Dávila Zavala74′
Jesús Iván Rodríguez Trujillo
Alfonso Blanco Antúnez
Emanuel Gularte Méndez
Gil Giovanni Burón Morales
60′ Alberto Herrera Rodríguez
Ramiro Gabriel González Hernández
90′ 90′ Ivo Saúl Vázquez Serrano
Fernando Navarro74′
Raúl Iram Castillo González
Fidel Daniel Ambríz González
83′ Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Emmanuel Gigliotti74′
60′ Guillermo Martínez Ayala
Santiago Gabriel Ormeño Zayas

Zespół Puebli zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Puebli w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.