Puebla FC - Club León 0-1 (0-0). Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

W spotkaniu 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, które rozegrane zostało 24 października, drużyna Puebli przegrała z Club León 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Cuauhtémoc.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-24 00:00 | Stadion: Estadio Cuauhtémoc | Arbiter: Eduardo Galván Basulto
Puebla FC
Club León
0
1
J. Segovia 66' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Puebli wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Puebli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Guillermo Martínez, a murawę opuścił Amaury Escoto. W 56. minucie Emanuel Gularte został zastąpiony przez Diego De Buena.

W 57. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Gustavo Ferrareis, Dieter Villalpando, a na ich miejsce weszli Maximiliano Araújo, Alberto Herrera.

W 66. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Puebli Juan Segovia. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Lucas Maia z Puebli.

W 75. minucie w drużynie Puebli doszło do zmiany. Daniel Álvarez wszedł za Pabla Parrę. Lucas Maia z Puebli na 11 minut przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 72. minucie. W 85. minucie w zespole Club León doszło do zmiany. Elías Hernández wszedł za Jeana Menesesa.

W tej samej minucie trener Club León postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika José Ramíreza wszedł Andrés Mosquera, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Club León utrzymać prowadzenie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał żółte kartki Christianowi Tabó, Antonemu Silvie z Puebli i Ramirowi Gonzálezowi z drużyny gości.

Club León
90′ Antony Domingo Silva Cano
Rodolfo Cota Robles
12′ Israel Reyes Romero
José David Ramírez García85′
72′ 79′ Lucas Jaques Varone Maia
Jaine Stiven Barreiro Solis
66′ (samob.) Juan Pablo Segovia González
Ramiro Gabriel González Hernández90′
56′ Emanuel Gularte Méndez
Osvaldo Rodríguez del Portal
34′ Javier Alván Salas Salazar
Ángel Israel Mena Delgado90′
57′ Maximiliano Javier Araújo Vilches
José Iván Rodríguez Rebollar
57′ Alberto Herrera Rodríguez
Santiago Colombatto
75′ Pablo Alejandro Parra Rubilar
Omar Andrés Fernández Frasica87′
90′ Christian Alejandro Tabó Hornos
Jean David Meneses Villarroel45′ 85′
46′ Amaury Gabriel Escoto Ruiz
Pedro Hernández García
56′ Diego Eduardo De Buen Juárez
Andrés Felipe Mosquera Guardia85′
57′ Gustavo Henrique Ferrareis
Fernando Navarro87′
57′ Dieter Daniel Villalpando Pérez
Fidel Daniel Ambríz González90′
Fernando Luis Aristeguieta de Luca
Jorge Roberto Díaz Price
75′ Daniel Álvarez López
Elías Hernán Hernández Jacuinde85′
46′ Guillermo Martínez Ayala
Isaác Jared Muñíz Gutiérrez
Ángel Manuel Robles Guerrero
Santiago Gabriel Ormeño Zayas87′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Puebli, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.